Podsumujmy...

Bardzo dziękujęmy za udział w akcji na rzecz schroniska dla zwierząt w Lednicy Górnej. Zebraliśmy bardzo dużo karmy i pieniądze na leki w kwocie 227 złotych oraz 1,86 euro. Za wszystko bardzo dziękujęmy.

Odpowiedzialni za akcję : Julia Klimczyk, Marzena Kamisińska, Klaudia Sochacka, Oliwia Śliwa

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W I OKRESIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej
w Mietniowie. Uczniowie wybierają klasowy samorząd, który następnie uczestniczy w zebraniach Szkolnego Samorządu Uczniowskiego (15 uczniów klas 4-6). Zebrania SU odbywają się średnio raz w miesiącu lub częściej (adekwatnie do potrzeb).

We wrześniu uczniowie uczestniczyli w ogólnoszkolnych demokratycznych wyborach opiekunów SU (wybierali spośród wszystkich nauczycieli uczących w kl. 4-6). W bieżącym roku szkolnym opiekunami SU zostali: Agnieszka Arendarczyk oraz M. Kotaba. Dokonano wyboru Rady SU. Opracowano wstępny harmonogram działań SU w bieżącym roku szkolnym. Szczególnie uwzględniono pomysły uczniów dot. poszczególnych działań.

Działania Samorządu Uczniowskiego w pierwszym okresie obejmowały:

• Wybór opiekunów SU oraz Rady SU.
  • Opracowanie planu działań w bieżącym roku szkolnym (modyfikowany według potrzeb w ciągu roku).
  • Udział w Poczcie Sztandarowym (reprezentantów wybrano spośród uczniów klas 6) podczas uroczystości szkolnych (Dzień Patrona, 11 Listopada, Ślubowanie klas 1) oraz gminnych (obchody Święta Niepodległości).
  • Zaangażowanie uczniów w pomoc przy organizacji uroczystości     szkolnych (np. akademia z okazji Dnia Nauczyciela, pomoc przy organizacji Dnia Patrona Szkoły, obchodów 70-lecia szkoły czy Jasełek) – przygotowanie sali, dekoracja, oprawa muzyczna, gra aktorska; inicjatywa uczniowska
  • Organizację dyskotek integrujących uczniów klas 4-6, dyskoteki andrzejkowej (przygotowanie sali, konkursów, oprawy muzycznej, sklepik szkolny) - inicjatywa uczniowska
  • Czynny udział w organizacji akcji ekologicznych na terenie szkoły – kontynuacja zbiórki zużytych baterii.
  •  Czynny udział w organizacji akcji charytatywnych - plastikowe nakrętki i kartoniki lipton – przekazywane chorej koleżance Karolinie na rehabilitację.
  • Aktywny udział w akcji „Gwiazdka dla zwierzaka”, zorganizowanej przez Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami (zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska).
  • Propozycja wyjazdów i wycieczek - (inicjatywa uczniowska) – wyjazd do kina.
  • Aktualizacja gazetki ściennej dotyczącej bieżących działań SU oraz strony internetowej.
  • Zorganizowanie Dni tematycznych:
  1. Dnia Chłopaka – (słodki poczęstunek).
  2. Dnia Pluszowego Misia (we współpracy ze szkolną biblioteką – uczniowie mogli przynieść ulubione pluszowe zabawki, ubrać się w piżamę; wziąć udział w konkursie przygotowanym przez bibliotekę).
  3. Dnia Listonosza (kartka dla przyjaciela) – inicjatywa uczniowska.
  4. Dnia spódnicy i krawata - inicjatywa uczniowska.
  5. Mikołajki (prezenty, czapka mikołajkowa) – inicjatywa uczniowska.
  • Organizacja konkursu świątecznego na najdłuższy, ekologiczny i oryginalny łańcuch choinkowy.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W II OKRESIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

Zebrania Samorządu Uczniowskiego odbywały się średnio raz
w miesiącu. Realizowano głównie propozycje zgłaszane przez samych uczniów oraz kontynuowano pewne stałe działania. A były to następujące aktywności:

• Udział uczniów klas 6 w Poczcie Sztandarowym (podczas szkolnych i gminnych uroczystości – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zakończenie roku szkolnego)
  • zaangażowanie uczniów w pomoc przy organizacji uroczystości szkolnych (np. Pierwszy Dzień Wiosny – konkurs Mam Talent, wybory Miss i Mistera Szkoły; Dzień Ziemi – przygotowanie dekoracji i apelu ekologicznego; Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – oprawa muzyczna i dekoracje; pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej – współpraca z biblioteką; festyn szkolny – pomoc techniczna oraz przygotowanie występów; gminne zakończenie roku szkolnego – przygotowanie dekoracji, przedstawienia)
  • zaangażowanie bardzo dużej grupy uczniów w przygotowanie innowacji pedagogicznej „Jestem Młodym Europejczykiem” (przygotowanie poszczególnych zadań; prowadzenie Tygodnia Europejskiego)
  • organizacja dyskotek integrujących uczniów klas 4-6
  • organizacja Walentynek (skrzynka Walentynkowa, list do przyjaciela)
  • udział w akcjach ekologicznych i charytatywnych organizowanych na terenie naszej szkoły – zbiórka baterii, plastikowych nakrętek.
  • Pomoc przy organizacji Memoriału im. Barbary Strzeleckiej w szkole (przygotowanie i pomoc na stanowiskach sportowych)
  • Inicjatywa wyjazdu na szkolne wycieczki oraz do kina.
  • aktualizację gazetki informacyjnej dla uczniów

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Agnieszka Arendarczyk i Małgorzata Kotaba