EKOSZKOŁA

Odpowiedzialna konsumpcja

W listopadzie uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie „Nie marnuj  żywności, szkoda planety” W ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie, pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zadanie polegało na wykonaniu plakatu zgodnie z dewizą „4 P” PODZIEL SIĘ, PLANUJ, PRZECHOWUJ, PRZETWARZAJ. Uczestnicy mieli okazje zaproponować sposoby walki z marnotrawstwem żywności, a także  poznali przyczyny i skutki nadmiernej konsumpcji żywności co niewątpliwie przyczyni się do zmiany nawyków życia codziennego i zmniejszy degradację środowiska.

Uczniowie klas młodszych obejrzeli krótkie filmiki dotyczące racjonalnego gospodarowania jedzeniem, zakupami; wybierania produktów z najmniejszą liczbą opakowań; tworzenia tygodniowych jadłospisów.