EKOSZKOŁA

Ochrona bioróżnorodności

WARSZTATY Z MOTYLAMI

W październiku naszą placówkę odwiedził p. K. Pach z kolejnymi już okazami - tym razem były to motyle. Uczniowie klas 1-8 mogli posłuchać o czynnościach życiowych motyli, ich znaczeniu w przyrodzie oraz poobserwować i dotknąć pięknych okazów tych niesamowitych owadów.

WYCIECZKA DO PARKU ZWIERZĄT

We wrześniu klasy pierwsze odwiedziły Park Zwierząt Animal Island, gdzie mogły poznać różne zwierzęta. Dzieci poznawały różne ciekawostki ze świata zwierząt: sposób życia, naturalne środowisko, a dodatkową atrakcją była możliwość nakarmienia lub pogłaskania niektórych z nich.

WYCIECZKA DO PARKU NARODOWEGO

W ostatnuch dniach września uczniowie klas 7a i 8 udali się na wycieczkę w Góry Stołowe. W programie nie zabrakło zwiedzania Jaskini Niedźwiedziej (z siedzibą nietoperzy) oraz pięknej krajobrazowo i przyrodniczo wyprawy na Szczeliniec Wielki oraz do skalnego labiryntu Błędne Skały.