CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM Prezentacja biblioteki urodziny  Kubusia Puchatka - impreza czytelnicza Klub Przyjaciół Książki SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW KĄCIK DLA RODZICÓW UCZNIOWIE POLECAJĄ ZOSTAŃ NASZYM SZKOLNYM POETĄ !! KSIĘGA TWÓRCZOŚCI UCZNIÓW SPOTKANIA AUTORSKIE BIBLIOTEKA POLECA CIEKAWOSTKI Z CZASOPISM... ...ale to już było...2009 rok ale to już było... 2012/2013 ale to już było ... rok szkolny 2014/2015 ...ale to już było...rok 2015/2016 SUKCESY CZYTELNICZE NASZYCH UCZNIÓW

urodziny  Kubusia Puchatka - impreza czytelnicza

14.10 2020 r. obchodziliśmy 94 urodziny Kubusia Puchatka. Ze względu na trwającą pandemię i związane z nią obostrzenia nie można było zorganizować  imprezy urodzinowej, dlatego świętowanie przenieśmy do sieci i przypomnijmy wybrane myśli Puchatka.

Urodziny w Dinolandii - Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia

14 pażdziernika  w 1926 roku wydano książkę opisującą losy sympatycznego, choć niezbyt mądrego misia i jego przyjaciół: Prosiaczka, Królika, Sowy Przemądrzałej, Kłapouchego, Mamy Kangurzycy i Maleństwa oraz Krzysia.
Wszystko zaczęło się jednak w 1921 roku, kiedy to Alan Alexander Milne podarował swojemu rocznemu synowi misia-maskotkę. To właśnie dzięki tej zabawce powstała postać słynnego „misia o małym rozumku”. Opisywanie jej przygód zapoczątkowane zostało w książce „Kubuś Puchatek”.
Miś już co prawda niemłody, ale jego przygody nie zestarzeją się chyba nigdy. Losy Puchatka i jego przyjaciół uwielbiają nie tylko maluchy na całym świecie, ale także dorośli. Kubuś Puchatek poza kilkoma książkami doczekał się również wielu filmowych i teatralnych adaptacji swoich historii.
Dziś proponujemy Wam subiektywny przegląd Kubusiowych mądrości ;-)

.

A tak świętowaliśmy w "normalnych"czasach.

14 października w naszej szkole obchodziliśmy podwójne święto. Na sali gimnastycznej uczestniczyliśmy w uroczystości z okazji Dnia Edukacji  Narodowej, a później w klasach świętowaliśmy  89  urodziny Kubusia Puchatka, gdyż właśnie 14 .10.1926 roku w Anglii została po raz pierwszy wydana książeczka A. A. Milne pt: "Kubuś Puchatek". W związku z tym  dzień ten uznaje się za urodziny Puchatka. Z okazji tego święta czytaliśmy przygody Kubusia, a potem  zorganizowaliśmy  przyjęcie urodzinowe, na którym wręczyliśmy mu  własnoręcznie wykonane torty wraz z prezentami.

Zorganizowany  konkurs plastyczny  pt: "Urodzinowy tort Kubusia Puchatka"  zaowocował pysznymi, tortowymi cudeńkami, które  komisja oceniająca nagrodziła w kategoriach: tort jesienny, tort estetyczny, tort kwiatowy, tort oryginalny, tort smakowity, tort czekoladowy i największy tort urodzinowy.Przepiękne torty utworzyły smakowitą wystawę, która znajduje się na korytarzu na II piętrze. Zapraszamy do  obejrzenia.

.