Filia Pawlikowice 2023-2024

Aktualne wydarzenia - listopad 2023

Zabawa andrzejkowa

30 listopada 2023 r. wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w magiczny świat , a wyjątkową atmosferę dopełniały odświętne, kolorowe ubiory dzieci. Zabawę poprowadziła firma CHOBOT, a bawiliśmy się o godz. 9:30 do 11:40. Było wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których dzieci mogły wykazać się różnymi umiejętnościami . Do tańca prowadziła nas wesoła muzyka dostosowana do wieku dzieci.
     Druga część zabawy odbyła się z udziałem misiów przyniesionych przez dzieci, jako że połączona była z Dniem Pluszowego Misia. Jak wiemy, 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka. Zabawy przy „misiowych przebojach” dostarczyły dzieciom wiele radości.

Zabawy starszaków na pierwszym śniegu

Pogoda pozwala, więc korzystamy i wychodzimy na pole, bawiąc się w śniegu, który właśnie spadł. Podczas zabawy uśmiechy na twarzach dopisują wszystkim a radości nie ma końca.

Listopadowe zajęcia w grupie średników

1. Jesteśmy autorami książek.

2. Robimy zakładki do książek

Zajęcia w grupie średniaków

"W czasie deszczu dzieci się nudzą?"- nie u nas :-) Oto nasze pomysły na deszczowe dni- eksperymenty z wodą.

Warsztaty malowania bombek

23 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty malowania bombek choinkowych, które przeprowadziła Firma „Bombek” Fabryka Ozdób Choinkowych z Wieliczki. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zapoznały się z procesem powstawania szklanych ozdób oraz metodami ich dekorowania. Na stolikach pojawiły się farby we wszystkich kolorach, a także mieniący się świątecznym blaskiem brokat. Dzieci otrzymały duże, szklane bombki, które mogły udekorować według własnej inwencji twórczej i pomysłowości. Pracowały w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem. Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wiele radości, a stworzone bombki z pewnością będą wyjątkową ozdobą domowych choinek.

Zajęcia w grupie starszaków

Jak działa latarka? Do czego służy? Nauka kodu SOS w alfabecie Morsea. Jak powstaje cień? - To tylko niektóre zagadnienia podejmowane na naszych zajęciach, pytania na które szukaliśmy odpowiedzi. Wszystkie działania sprawiły dzieciom dużo radości i nauczyły czegoś nowego.

SZKOŁA DO HYMNU

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu odśpiewali hymn państwowy, oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci ze starszych i młodszej grupy przedszkolnej.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Konkurs Pieśni Patriotycznych

8 listopada 2023r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w I Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Cześć Polskiej Ziemi" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. św. Kingi w Podstolicach oraz Parafię Ducha Świętego w Podstolicach. Na przesłuchania przyjechało bardzo dużo dzieci z innych szkół i przedszkoli.

Nasi podopieczni zaprezentowali się w dwóch kategoriach: solista i grupa. Jako solista wystąpiła Daria Wąsik z grupy średniaków z utworem "Piechota", oraz Aleksandra Hankus z grupy starszaków z utworem "Białe róże". Jako grupa wystąpili: Alksandra Hankus, Kacper Kalemba, Adrianna Krzemińska, Weronika Radolińska, Maja Sarnecka, Anna Szczypka, Filip Wróbel z grupy starszaków z utworem "Przybyli ułani".

Miło nam poinformować że w kategorii solista pierwsze miejsce zajęłą Aleksandra Hankus, natomiast drugie miejsce zajęła Daria Wąsik.

Natomiast nasza grupa w swojej kategorii zajęła drugie miejsce.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

11 listopada w budynku remizy OSP w Podstolicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i koncert galowy laureatów z udziałem społeczności lokalnej.

Wyniki konkursu plastyczno - technicznego

"Moja ulubiona postać z bajki" - praca przestrzenna, pacynka

W kategorii wiekowej 3 i 4 latki:

I miejsce: Radoliński Tomasz, Ferlag Maria

II miejsce: Włudyka Sylwia, Hankus Zofia

III miejsce: Cichoń Daria, Burliga Laura

Wyróżnienia:

Krzyżak Bartłomiej, Porąbka Michalina, Janik Malwina.

W kategrii wiekowej 5 i 6 latki:

I miejsce: Wąsik Daria, Sarnecka Maja

II miejsce: Gabryś Michał, Wróbel Filip

III miejsce: Hankus Aleksandra

Wyróżnienia:

Radolińska Weronika, Kalemba Kacper, Jeleń Adam, Szlósarczyk Wojciech

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie pięknych prac i gratulujemy!