Filia Pawlikowice 2023-2024

Aktualne wydarzenia - wrzesień 2023

"Latawce"

"Stemplowanie liśćmi"

Jesień to nie tylko warzywa i owoce, ale także piękne, kolorowe liście. Tym razem nasza grupa robiła piękne bukiety z liści poprzez ich malowanie farbami i odbijanie na kartce. Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem i zaangażowanie w wykonywaną pracę.

"Kolory Jesieni" - spacer grupy średniaków po najbliższej okolicy

"Dary Jesieni" - zajęcia plastyczno - techniczne w grupie starszaków

Omawiając piękną porę roku jaką jest jesień, nie sposób nie wsponieć o jej darach. Robiliśmy sałtkę owocową a teraz przyszedł czas na warzywa. Dzieci ulepiły z masy solnej znane im warzywa i pomalowały je farbami. Zabawy i radości było wiele podczas tej pracy.

"Kolorowy park" - zabawy muzyczno-ruchowe, plastyczne i matematyczne w grupie średniaków

Zajęcia kulinarne w grupie "Starszaków"

W piątek 22 września w naszej grupie odbyły się pyszne zajęcia. Na podsumowanie tygodnia, w którym mówiliśmy o warzywach i owocach dzieci przyniosły różne owoce, nie tylko z polskich sadów. Starszaki doskonale znały nazwy wszystkich owoców i niecierpliwie czekały, aż przystąpimy do pracy. Każdy z wielkim zaangażowaniem kroił owoce a na koniec wszystkie dzieci zajadały się pyszną sałatką ,którą sami zrobili, nawet dobierali sobie kolejne porcje. Sałatka wyszła tak pyszna, że dzieci postanowiły poczęstować także panie z młodszych grup.Zajęcia te, wszystkim dzieciom sprawiły wiele radości.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wyjaz do Parku Rozrywki "HipiHop" w Myślenicach

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 20.09 (środa), wszystkie oddziały z naszej placówki udały się na wycieczkę do sali zabaw „HipiHop” w Myślenicach. Po wcześniejszym śniadaniu z uśmiechami od ucha do ucha udaliśmy się w podróż autokarem. Po dotarciu na miejsce dzieci niecierpliwie oczekiwały na sygnał do rozpoczęcia zabawy. Na parterze zostały maluszki gdzie czekały na nich zjeżdżalnie, basen z kulkami, dmuchaniec, tory przeszkód oraz wiele jeździków i innych zabawek. Dwie starsze grupy udały się na piętro, żeby zmierzyć się z trampolinami, basenami wypełnionymi piankami, dmuchańcami, małpim gajem, wspinaczką oraz największą atrakcją, jaką był zjazd na oponie. Czas zabawy upłynął bardzo szybko, co oznaczało- powrót do przedszkola. Dzieci zmęczone, choć szczęśliwe bezpiecznie udały się do autokaru. Fotorelacja z wycieczki poniżej J

Zajęcia plastyczne w grupie "Średniaków"

Zajęcia w grupie "Starszaków"

13 września w najstarszej grupie na zajęciach robiliśmy doświadczenia z wodą. Dzieci sprawdzały co rozpuszcza się w wodzie, co ją zabarwia? Śmiałkowie nawet próbowali niektórych produktów (jadalnych).

Spacer grupy "Średniaków" i "Starszaków"

8 września dwie grupy przedszkolne wybrały się spacer w okolice przedszkola. Przypominalismy sobie pobliskie widoki i sprawdzaliśmy, czy zmienia się już coś w przyrodzie. Po powrocie koraystając z pieknej pogody, dzieci bawiły się jescze na placu zabaw.