Filia Pawlikowice 2023-2024

Aktualne wydarzenia - kwiecień 2024

Warsztaty edukacyjne

"Bezpieczne dzieciaki"

17.04.2024r. wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w ramach programu „Bezpieczne dzieciaki”. Doświadczona animatorka pani Ewa Zapała, opowiadała o bezpieczeństwie w domu, w przedszkolu, na drodze. W formie obrazkowej przedstawiła wszystkie służby bezpieczeństwa. Wykorzystała różnego rodzaju materiały: plansze, drogę, przejście dla pieszych, sygnalizację świetlną. Dzieci poprzez zabawę (wierszyki i piosenki) uczyły się przechodzenia przez pasy, ćwiczyły zachowanie w razie ataku psa oraz jak zadzwonić pod numer 112 i jak łatwo go zapamiętać. Uwrażliwiono je, że nie wolno otwierać obcym drzwi do domu i nie wolno wsiadać do nieznajomego samochodu. Stosownie do wieku dzieci poruszony był także temat prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Warsztaty były znakomitym uzupełnieniem zajęć prowadzonych przez nauczycieli oraz pogadanek prowadzonych przez Policję.

Warsztaty posiadają rekomendacje MEN.

Sukces naszych przedszkolaków!

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że dzieci z grupy "Średniaki" zajęły II miejsce w VIII Ogólnopolskim Wielkanocnym Konkursie Kulinarnym "Mazurek Wielkanocny". Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyni p. Pauliny Szostak wspólnymi siłami przygotowały i ozdobiły tradycyjne wielkanocne ciasto.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Mamy uzdolnione dzieci
W środę 10 kwietnia mieliśmy okazję posłuchać wyjątkowego "koncertu'. Nasz kolega z najstarszej grupy - Miłosz zagrał dla wszystkich na pianinie a do kilku utworów dołączyła pani Paulina na ukulele. Był to duet, którego bardzo miło się słuchało, a dzieci próbowały odgadywać jakie utwory są grane. Miłosz uczy się gry na keyboardzie, ale postanowił zagrać dla nas na pianinie. Dziękujemy za tak wyjątkowy wystep.

Konkursy ogólnopolskie

Przedszkolaki z naszej placówki brały udział w dwóch konkursach ogólnopolskich. W konkursie plastycznyym "Zaczarowany las zimowa porą" udział wzięli: Jakub Frey z grupy średniaków oraz Wojciech Szlósarczyk i Erwin Makuła z grupy starszaków. Natomiast w konkursie konstukyjno fotograficzym "Sprzęt sportowy" udział wzięli: Wojciech Szlósarczyk i Erwin Makuła z grupy starszaków. Kuba przygotował pracę pod kierunkiem pani Pauliny, natomiast Erwin i Wojciech swoje prace przygotowali pod kierunkiem pani Moniki.  Chłopcy za udział w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.
Gratulujemy chłopakom chęci, zaangażowania i pomysłowości.

TEATRZYK
04 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu dobrze nam znany Teatr Eden, który przedstawił  piękny i zarazem pouczający spektakl pt. "Samotny Bogacz".
„Stare przysłowie, że pieniądze szczęścia nie dają” oraz „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” – to skrócona historia samolubnego bogacza, który spotkał się z pewnym biednym człowiekiem, który podał mu pomocną dłoń, gdy ten tego potrzebował… Czy warto być dobrym i pomagać drugiemu? Na to pytanie z pewnością odpowiedzą nasze przedszkolaki, które emocjonalnie i aktywnie włączały się w dzisiejsze przedstawienie.