Filia Pawlikowice 2023-2024

Aktualne wydarzenia - luty 2024

Robimy zdrowe kanapki

We wtorek 6 lutego 2024 roku w grupie „ Maluchów” odbyły się zajęcia kulinarne poprzedzone rozmową, których celem było kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych i higienicznych poprzez praktyczne działania rozwijające samodzielność, kreatywność i wyobraźnię.

Tego dnia na stołach zagościły świeże warzywa takie jak sałata, rzodkiewka, pomidor, ogórek, szczypiorek, jak również nabiał w postaci twarogu i masła i jajek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, samodzielnie, lub z niewielką pomocą smarowały i układały kolorowe warzywa w ciekawe kompozycję. Zwieńczeniem tych działań było zjedzenie kolorowego drugiego śniadania.  Nic tak przecież nie smakuje  jak przygotowane własnoręcznie  kanapki.

TEATRZYK KUKIEŁKOWY

29 lutego 2024 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt.: „Królowa śniegu”. Znaną dzieciom sztukę zaprezentował teatrzyk objazdowy Tommy Kids. Barwna scenografia, ręcznie wykonane lalki oraz doskonałe efekty dźwiękowe przeniosły dzieci w baśniową krainę. Losy bohaterów Kaya i Gerdy pokazały im, jakie wartości w życiu są najważniejsze. Po spektaklu dzieci miały możliwość porozmawiać o lalkach i rekwizytach, jakimi aktorzy się posługują.

W KARNAWALE CZAS NA BALE…

Karnawał to czas w okresie zimowym, kiedy organizowane są najbardziej huczne i kolorowe zabawy i bale przebierańców. Szczególnie dla przedszkolaków jest czasem niezwykłym, na który czekają cały rok. Takiego balu nie mogło zabraknąć również w naszej placówce.

W dniu 02.02.2024r. w oddziałach przedszkolnych odbył się bal karnawałowy. Już wcześnie rano zaczęły się pojawiać w salach kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele, wiele innych. Na tą wyjątkową okazję zaproszeni zostali do prowadzenia balu goście - którzy zachęcali wszystkich do tańca i zabaw. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy dzieciaków.

Ale wszystko, co dobre szybko się kończy, nadszedł również koniec balu, dzieci ze smutkiem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Wszyscy czekamy na kolejny bal w przyszłym roku.