Kolędowanie w nowe hali sportowej naszej szkoły Ślubowanie i Pasowanie Pierwszoklasistów Kwiaty cebulowe Projekt edukacyjny EKOSZKOŁA Dni dodatkowo wolne od zajęć Wycieczka w Góry Stołowe i do Pragi Kalendarz roku szkolnego Godziny dostępności - konsultacje dla uczniów i rodziców Lekcja ekologii w Solnym Mieście klasy 7a Sprzątamy Laskowiec - Wolontariat Szkolny Podziękowania za cebulki kwiatowe Spotkanie z poetką i malarką Beatą Świszcz. I miejsce w koszykówce dziewcząt 3x3 Zagospodarowanie terenu wokół szkoły Tydzień Uczniowskiej Supermocy Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. #Szkoła Pamięta Poczuj chemię do fizyki Kampania Pomarańczowej Wstążki Patriotyczne śpiewanie w Wieliczce Wsparcie dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Warsztaty kulinarne Ochrona dzieci i młodziezy Aktywność sportowa rodziców z dziećmi Tydzień Europejski Tydzień Mózgu Warsztaty przyrodnicze Kwitnące rabaty Sukces naszej uczennicy

Tydzień Europejski

Tydzień Europejski w Naszej Szkole!

W ramach naszego szkolnego Tygodnia Europejskiego, przygotowaliśmy wiele emocjonujących atrakcji i wydarzeń, które zapewniły społeczności szkolnej podróż po europejskich kulinariach, kulturze i wiedzy. Cały ten tydzień dostarczył nam niezapomnianych doświadczeń.

Jednym z najważniejszych punktów programu była - Kawiarenka Europejska.

Na różnorodnych stoiskach przygotowanych przez uczniów oraz ich rodziców, mieliśmy okazję skosztować autentycznych dań z różnych krajów europejskich. Od włoskiej pizzy, przez litewski chłodnik, po grecką musakę i suvlaki- każdy mógł odkryć smaki Europy bez wychodzenia z naszej szkoły!

Ale to nie wszystko! Nasza społeczność szkolna zaangażowała się również w tworzenie plakatów prezentujących wybrane państwa europejskie. Uczniowie wykazali się kreatywnością, dzieląc się ciekawostkami o kulturze, historii i tradycjach wylosowanych krajów.

Aby jeszcze bardziej wczuć się w atmosferę europejską, wszyscy uczniowie , w pierwszy dzień wiosny ubrali się w stroje charakterystyczne dla wybranego kraju. Wprawdzie zabrakło francuskich beretów i szkockich kiltów, ale za to były greckie togi, wianki z laurów noszone jak korony na głowę.

Taki dzień to wspaniała okazja do wyrażenia kreatywności i jednoczesnego oddania hołdu kulturze danego kraju.

Ale Tydzień Europejski to nie tylko uczta dla podniebienia i okołość. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą podczas quizu dotyczącego Europy oraz rozwijać umiejętności rozwiązywania zadań związanych z naszym kontynentem.

Dzięki temu tygodniu nie tylko poszerzyliśmy naszą wiedzę o Europie, ale także pogłębiliśmy nasze zrozumienie i szacunek dla różnorodności kulturowej, która ją charakteryzuje.

Bo w końcu Europa jest tuż obok nas, a jej bogactwo czeka, by być odkrytym!