Filia Pawlikowice 2022/2023

Aktualne wydarzenia - październik 2022

Jesienne zabawy średniaków

Teatrzyk Eden Historia Daniela w Jaskini Lwów

27 października o godzinie 8.45 do naszej placówki przyjechali aktorzy z wielickiego teatru Eden” ze spektaklem Historia Daniela w Jaskini Lwów”. Była to piękna historia mądrego i posłusznego Daniela, który wskutek podstępnego działania doradcy króla musiał ponieść niezasłużoną karę. Mali widzowie szybko doszli do wniosku, że warto być uczciwym i sprawiedliwym, bo kłamstwo ma krótkie nogi, a dobro zawsze zwycięża. W trakcie spektaklu dzieci zostały zaproszone na ucztę do królewskiego zamku, a odważne przedszkolaki pomogły wyjść Danielowi z jaskini i zatańczyć z nim radośnie na scenie. Żywiołowa gra aktorów, pełen humoru klimat sprawił, że przedstawienie upłynęło w miłej atmosferze, a przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem oglądały spektakl.

Średniaki - tak sobie pomagamy - w każdej sytuacji wink

Dzień Edukacji Narodowej

Każdego roku, 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich nauczycieli i pracowników przedszkola. Celebrowały je również przedszkolaki, które przygotowały piękny występ z podziękowaniami. Wszystkie grupy wierszykiem i piosenką uczciły to święto, składając Paniom życzenia.

Dziękujemy, jak każdego roku!

Z każdym rokiem bardziej i goręcej,

bo to dzięki Wam wiemy i rozumiemy coraz więcej.

Niech Wam słońce zawsze świeci
niech Was lubią wszystkie dzieci.
Niech uśmiech na twarzach Waszych gości,
a wiatr rozpędza chmury złości.

Zabawy swobodne - zerówka

Galeria plastyczna - zerówka

Wyjście na plac zabaw - zerówka

Bezpieczna droga

W ramach utrwalenia, Panie powtórzyły z dziećmi w grupach poznane reguły i najważniejsze znaki drogowe. Okazało się, że wszystkie przedszkolaki świetnie pamiętają to, o czym się uczyły w ramach zajęć o bezpieczeństwie. Zasługują na tytuł - Przedszkolaków na medal!