Filia Pawlikowice 2022/2023

Aktualne wydarzenia - maj 2023

Dzień Mamy i Taty w grupie średniaków

W dniu 30 maja 2023 r. dzieci z grupy "Średniaki" zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, aby uczcić Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji, pod kierunkiem swoich pań, przygotowały program słowno-muzyczny. Dzieci przeniosły rodziców w dawne czasy. W wierszach, piosenkach i tańcach opowiedziały, czym dawniej zajmowały się dzieci, jak pomagały rodzicom, aby przygotować się do dorosłego życia.

Mali aktorzy w otoczeniu pięknej scenografii, wzruszającym walczykiem „Nigdy nie jestem sam” oraz wyrecytowanymi zobowiązaniami, wyrazili swoją miłość do rodziców oraz wdzięczność za trud wychowania.

Po części artystycznej dzieci indywidualnie złożyły swoim Rodzicom życzenia oraz wręczyły upominki wykonane na warsztatach plastycznych w przedszkolu.

Teatrzyk Eden „Niepokonany olbrzym”

26 maja o godzinie 12.00 do naszej placówki przyjechali aktorzy z wielickiego teatru „Eden” ze spektaklem pt . Niepokonany olbrzym. Wartości, które były przekazane w bajce to odwaga, dzielność, niesienie pomocy, umiejętność rozwiązywania problemów bez stosowania przemocy. Podczas tego przedstawienia dzieci dowiedziały się, że dobre uczynki będą wynagradzane i że w każdym człowieku, nawet z pozoru złym można odnaleźć Dobro. Żywiołowa gra aktorów, pełen humoru klimat, sprawił że przedstawienie upłynęło w miłej atmosferze, a przedszkolaki z pełnym zaangażowanie oglądały spektakl.

Dzień Mamy i Taty w grupie maluszków

Dnia  24 maja w środę o godzinie 16.30 w Szkole Filialnej w Pawlikowicach w sali średniaków odbyła się uroczysta akademia z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Przedszkolaki z grupy maluszków zaprezentowały krótki program artystyczny. Dzieci słowem, piosenką oraz tańcem wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną i ojcowską dobroć, cierpliwość.  Dzieci zaśpiewały piosenki pt. „Na stronach kalendarza”, „Co powie tata”, „Kocham mamę i tatę nie tylko od święta” oraz zatańczyły poleczkę, a na koniec zaśpiewały 100 lat dla swoich rodziców. Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich dzieci. Przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom upominki w postaci porcelanowego kubka dla swoich mam oraz drewnianego serduszka dla swoich tatusiów.

Warsztaty plastyczne

Zdobienie przedmiotów z porcelany i tkaniny to bardzo ciekawa i kreatywna aktywność plastyczna. Przede wszystkim to znakomite połączenie zabawy ze sztuką użytkową. 17 maja 2023 roku podczas warsztatów w naszej placówce, dzieci miały okazję urzeczywistnić swoją artystyczną wizję.

Dzieci z grupy maluchów i średniaków malowały duże ceramiczne kubki.

Dzieci z najstarszej grupy swoją twórczość mogły utrwalić na płóciennej siatce. Posłużyły im do tego farby do tkanin oraz markery do ceramiki.

Przedmioty ozdobione przez najmłodszych posłużą, jako prezenty na zbliżający się Dzień Matki.

OCEANARIUM

10 maja 2023 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w „Mobilnym Oceanarium ”. Wielkim przeżyciem dla przedszkolaków było zaproszenie do specjalnej kopuły ustawionej w sali przedszkolnej, gdzie wyświetlone zostały prezentacje 3D. Pozwoliło to odnieść dzieciom wrażenie przebywania na dnie oceanu, gdyż w jednej chwili zobaczyły pływających wokół nurków oraz mnóstwo ryb i innych zwierząt morskich. To fascynujący mieszkańcy raf koralowych - żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny, które przemieszczały się wśród różnorodnych roślin morskich. W czasie pokazu dzieci usłyszały ciekawą opowieść o życiu w oceanie, o bogatej florze i faunie głębin morskich i były nią żywo zainteresowane. Ta inspirująca podróż w głąb mórz i oceanów była także źródłem wielu pozytywnych emocji i wrażeń.