Filia Pawlikowice 2022/2023

Aktualne wydarzenia - kwiecień 2023

KONKURS EKOLOGICZNY „ZABAWKA Z
RECYKLINGU”- ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

28 kwietnia 2023 został rozstrzygnięty konkurs plastyczno–techniczny pt. „ZABAWKA Z RECYKLINGU”.
            Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci uczęszczających do naszej placówki. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz rozbudzenie ich wyobraźni, a także wspieranie więzi rodzinnych łączących dzieci i rodziców poprzez wspólne tworzenie.
Na konkurs wpłynęło 21 prac. Wszystkie były piękne, estetyczne a przy tym niepowtarzalne.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni małymi upominkami.

Wyniki konkursu:
MALUCHY
I MIEJSCE – Zofia Hankus, Daria Wąsik
II MIEJSCE – Maria Ferlag
III MIEJSCE – Laura Burliga

Wyróżnienie: Malwina Janik

ŚREDNIAKI:
I MIEJSCE – Aleksandra Hankus
II MIEJSCE – Kacper Kalemba
III MIEJSCE – Miłosz Dajda

Wyróżnienia: Filip Wróbel, Letycja Kępa, Maja Sarnecka, Weronika Radolińska, Adrianna
Krzemińska

ZERÓWKA:
I MIEJSCE – Alan Pabijan
II MIEJSCE – Marcelina Kruszyna
III MIEJSCE – Paulina Surówka

Wyróżnienia: Bartosz Grzywacz, Monika Janik, Zofia Chochół, Dominika Włudyka, Gabriela
Burliga

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej placówce wpisany jest apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dzień ten jest doskonałą okazją do rozpowszechniania wartości patriotycznych. Podczas uroczystości, która odbyła się w dniu 28 kwietnia 2023 r. dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych z powagą i dumą zaprezentowały krótki program artystyczny przybliżając tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1971 roku. Nie zabrakło wierszy patriotycznych i piosenek o naszej Ojczyźnie.

Rewia na lodzie

W poniedziałek 24.04.2023r. dzieci z grupy "średniaków" i "starszaków" pojechały do Krakowa na lodowisko Cracovi na spektakl pt.: "Niesamowite przygody Sindbada Żeglarza". Pokaz bardzo podobał się dzieciom. Podczas muzycznego spektaklu zostaliśmy przeniesieni w świat niezwykłych przygód Sindbada, opartych na motywach baśni Bolesława Leśmiana pt. „Przygody Sindbada Żeglarza”. Efekty dźwiękowe, świetlne, scenografia, kostiumy i oczywiście popisy akrobatyczne aktorów zachwyciły wszystkich. Dzieci z wielkim entuzjazmem śledziły przygody głównego bohatera i bardzo je przeżywały. Wszyscy wracali bardzo podekscytowani a  wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

5 kwietnia w środę w naszej placówce w każdej grupie odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania dzieci razem z wychowawcami złożyli sobie ciepłe życzenia. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, sałatki jarzynowej, kiełbasy oraz „baby wielkanocnej”, a także stroików i bukszpanu-symboli budzącej się do życia przyrody. Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie po to, by święta były świętami, a piękne tradycje niezmienne pozostały. Wszystkim uczestnikom śniadania wielkanocnego udzielił się miły, świąteczny nastrój. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci.