Filia Pawlikowice 2022/2023

Aktualne wydarzenia - marzec 2023

Świąteczne przygotowania u "Średniaków"

Ostatni tydzień marca poświęcony był w naszej grupie Świętom Wielkanocnym. Przez ten czas opowiadaliśmy sobie o zwyczajach wielkanocnych: o święceniu palm, o malowaniu pisanek, o święceniu koszyczka wielkanocnego i wreszcie o świętowaniu wspólnie z rodziną przy wielkanocnym stole. Była to świetna okazja, aby każdy mógł zrobić dla siebie piekną Palmę. Zawital do nas także zajączek wielkanocny, który schował dla dzieci słodkie jajeczka czekoladowe. Na zakończenie tygodnia informacji o świętach, postanowiliśmy zrobić świąteczne wypieki. Każde dziecko wykonało dla siebie "świątecznego mazurka" (oczywiście w wersji uproszczonej, z wafelków i masy kajmakowej), ale i tak radości było sporo, a jak potem smakowało, dzieci zajadały się swoimi wyrobami, aż oblizywały palce. Było wspaniale!

CYRK „SZOK”

17 marca mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu artystów z ukraińskiego cyrku „Szok”. Dzieciaki wraz ze swoimi opiekunami obejrzały bogaty program artystyczny. Na sali zapanowała magiczna aura i można było podziwiać ciekawe sztuczki i triki cyrkowe. Były pokazy gołębi i piesków. Wystąpili także: wesoły klaun oraz wielkich rozmiarów „słoń”, „biały miś” i „superman” wywołując uśmiech na wszystkich twarzach.

Przedszkolaki mogły spróbować swoich talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy, co wzbudzało radość i ekscytację wszystkich uczestników. Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Wszyscy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE pt. „CALINECZKA”

W piątek 03.03.2023 roku wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych w Pawlikowicach wraz z wychowawcami miały przyjemność udać się do kampusu w Wieliczce na spektakl teatralny pt. „Calineczka” przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.

Było to niezwykle wesołe, kolorowe i roztańczone widowisko, Aktorzy nawet przez chwilę nie pozwolili dzieciom nudzić się, włączając je do wspólnej zabawy. Piękna dekoracja, efekty świetlne oraz stroje aktorów spowodowały, że czuliśmy się jak w bajce. Magiczna atmosfera płynąca ze sceny sprawiła, że przedstawienie zostanie w pamięci dzieci na dłużej i w przyszłości chętnie wrócą do teatru. Wyjazd wywołał u przedszkolaków ogromną radość i niesamowite przeżycia!

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ZIMA W POEZJI”

Na podwórku bałwan stał,

Który dużą głowę miał.

Oczka – czarne, dwa węgielki

Nos z marchewki nie za wielki…

I tak sobie stał (…)

Franciszek Klimek „Bałwan”

Choć do kalendarzowej wiosny już coraz bliżej, aura pogodowa nas nie rozpieszcza i króluje jeszcze Pani Zima. Z tej okazji w dniu 2 marca w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski „Zima w poezji”.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci, popularyzacja poezji dziecięcej oraz zachęcanie do wspólnych występów przed publicznością przedszkolną.

W konkursie udział wzięło 15 dzieci.

Jury w składzie: Katarzyna Kornio, Monika Piekarczyk, Małgorzata Hrydziuszko, Małgorzata Ptak, Renata Majka wyłoniło laureatów w poszczególnych grupach wiekowych.

Przedszkolaki oceniane były za:

• Dobór tekstu do tematyki konkursu i swoich możliwości;
  • Pamięciowe opanowanie tekstu;
  • Interpretację utworu (tempo, intonację, dykcję);
  • Ogólne wrażenie artystyczne.

Laureaci w grupie Maluszków:

I miejsce – Daria Wąsik

II miejsce – Jakub Frey

III miejsce – Malwina Janik

Laureaci w grupie Średniaków:

I miejsce – Letycja Kępa

II miejsce – Aleksandra Hankus

III miejsce – Maja krawczyk, Maja Sarnecka

Laureaci w grupie Starszaków:

I miejsce – Kornelia Wolak

II miejsce – Maja Skowronek

III miejsce – Szymon Frey