Filia Pawlikowice 2022/2023

Aktualne wydarzenia - styczeń 2023

„Dla Babci i Dziadka mamy dzisiaj kwiatka”

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Filialnej w Pawlikowicach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Dnia 27 stycznia 2023r. w Sali Teatralnej pod Kościołem w Pawlikowicach odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pan dyrektor Robert Bębas przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami.

W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. Oprócz humorystycznych wierszy, szanowni goście obejrzeli także tańce w wykonaniu swoich wnuczek
i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Na zakończenie uroczystości przedszkolaki zaśpiewały tradycyjne „sto lat” i wręczyły prezenty. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Czas spędzony na wspólnej zabawie minął bardzo szybko. Dzieci sprawiły wiele radości tak wspaniałym i ważnym gościom, jakimi są dziadkowie.

Serdeczne podziękowania dla ks. Proboszcza za udostępnienie Sali Teatralnej.

Przegląd Kolęd i Pastorałek

26 stycznia 2023 roku w Krzyszkowicach, odbył się VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek pt: ”Śpiewajmy i Grajmy Mu”. Uroczystość ta została zorganizowana przez Niepubliczne Przedszkole Artystyczno – Językowe HIPPO- ART. z Wieliczki. Przegląd był przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym z Gminy Wieliczka. W przepięknej świątecznej scenerii mali uczestnicy przedstawiali swoje propozycje kolęd i pastorałek.

Z naszej placówki zaprezentowały się, jako zespół dziewczynki z grupy średniaków. Letycja K., Ola H., Ada K., Ania Sz., Weronika R., Ula W., Maja K., oraz Maja S. przebrane w stroje Matki Bożej zaprezentowały utwór „Lulaj Go Matko lulaj”.

Jako solistka z grupy maluszków zaprezentowała się Daria W. śpiewając kolędę „Nie płacz Jezu”. Za ten właśnie utwór Daria dostała wyróżnienie w tymże konkursie.

Wszyscy uczestnicy przeglądu oraz ich wychowawcy zostali obdarowani nagrodami
w postaci książek i dyplomów. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs plastyczny „Eko – Choinka”

10 stycznia 2023r. w naszym przedszkolu odbyło się wręczenie nagród dla osób biorących udział w konkursie zorganizowanym przez Wielickie Centrum Kultury. Zadaniem konkursowym było wykonanie drzewka świątecznego z surowców wtórnych lub surowców pochodzenia naturalnego. Celem konkursu było m.in. rozpowszechnianie wiedzy odnośnie pozyskiwania surowców wtórnych i późniejszego ich wykorzystania, rozwijanie kreatywnego myślenia i wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, propagowanie idei recyklingu, kultywowanie Bożonarodzeniowej tradycji, obrzędów ludowych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Z naszego przedszkola dzieci wykonały piękne prace, które zostały oddane na konkurs. Uczestnicy dostali dyplomy za udział w konkursie, natomiast wychowawcy poszczególnych grup wręczyli wszystkim nagrody, gratulując i dziękując za podjęcie się tego nie łatwego zadania.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy wspaniałych pomysłów i ich wykonania.