Zebrania wychowawców z rodzicami Dodatkowe dni wolne od zajęć EUROWEEK - informacje Godziny dostępności - konsultacje Wycieczka do Ciężkowic Wymagania edukacyjne Ślubowanie uczniów klas pierwszych Dzień Kropki Kampania Pomarańczowej Wstążki Warsztaty biologiczne Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości Wernisaż i spotkanie z artystą rzeźbiarzem. Zakończenie konkursu ,,Kapliczki, krzyże przydrożne i figury świętych w mojej okolicy". Piłka nożna dziewcząt Piłka nożna chłopców Siatkówka chłopców Kalendarz Montaż szafek dla uczniów Akcja ,,Sadzimy krokusy" Gratulacje dla naszej uczennicy. Informacja o przekształceniu Klasa 6 a - spektakl teatralny ,,Bernadetta" Tydzień Mózgu Wizyta w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach Spotkanie z Panem Piotrem Pałką kompozytorem, dyrygentem i muzykiem. Człowiek orkiestra w naszej szkole. Rekrutacja do SP6 Warsztaty tworzenia palm wielkanocnych. Wiosna przyszła do nas. Wycieczka do Warszawy "Wiwat maj, piękny maj..." Udział w projekcie ,,Biało czerwona dla przedszkolaka" Przed egzaminem ósmoklasistów Sukces drużyny dziewcząt - piłka nożna Sukcesy naszych uczniów Tekstowa podstrona Tekstowa podstrona

Wizyta w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach

27 marca uczniowie klas 6a, 7a, 7b wraz z wychowawcami udali się na warsztaty do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej - najnowocześniejszej w Polsce, interaktywnej placówki edukacyjnej, zlokalizowanej w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobczycach. Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe zasady udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej wraz z praktycznymi ćwiczeniami. Ponadto w placówce odwzorowane są rozmaite zagrożenia, z którymi mamy do czynienia. Jest tam m.in.prawdziwa łazienka z wyposażeniem, a w niej pokazane jest w bardzo ciekawy sposób czym jest czad i jak się przed nim chronić. Uczniowie zapoznali się z niebezpieczeństwami, jakie mogą spowodować domowe sprzęty - kominek, żelazko, zapalona świeca czy płonący olej na patelni.  Dzięki znakomitym animacjom 3D inscenizacja przeciętnego pokoju jest bardzo realistyczna. Tylko część wyposażenia danego pomieszczenia jest materialna. Uczniwoie mogli zobaczyć pożar lasu, skutki wypalania traw; przypomnieć sobie o podstawowych zasadach obozowiska w lesie; zachowania nad wodą zimą i latem. Rozmowy dotyczyły również bezpieczeństwa na drodze.Niewątpliwie bardzo ciekawym miejscem była dyspozytornia PSP; możliwosć pokonania toru przeszkód, przymierzenia munduru strażaka czy wirtualna przejażdżka wozem strażackim.