Nawigacja

KONTAKT O NAS Regulamin i ramowe rozkłady dnia AKTUALNE WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2020/2021 WYDARZENIA 2020 SEMESTR II WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2019/2020 WYDARZENIA - rok 2018/2019 SEMESTR II WYDARZENIA - rok 2018/2019 SEMESTR I WYDARZENIA - rok 2017/2018 WYDARZENIA - rok 2016/2017 WYDARZENIA - rok 2015/2016 WYDARZENIA - rok 2014/2015 WYDARZENIA - rok 2013/2014 WYDARZENIA - rok 2012/2013 Catering na 2019 r. Maluszki 2020/2021 Średniaki 2020/2021 Starszaki 2021/2022

Filia Pawlikowice

WYDARZENIA - rok 2017/2018

    WYCIECZKA NA „RANCZO PASJA” W BRZESKU

 

11 czerwca w poniedziałek odbyła się długo oczekiwana wycieczka autokarowa na „Ranczo Pasja” w Brzesku. W ośrodku na terenie leśnym na dzieci czekało wiele atrakcji. Podczas 4 godzinnego szaleństwa dzieci bawiły się na dmuchańcach, w suchym basenie z piłeczkami, dwu-poziomowym pawilonie przygód, torze łuczniczym, magicznej sieci, torze przeszkód, zakręconej zjeżdżalni, karuzeli, mini ściance wspinaczkowej, huśtawce, piaskownicy, zjeżdżalni prostej, jeździły  po torze terenowym na quadach pod nadzorem instruktorów.
            Po trudach zabawy wszystkie dzieci zaproszone zostały na naleśniki i ciepłą herbatę. Dzieci bawiły się wspaniale, ale wszyscy wiemy, że wszystko co dobre szybko się kończy. Wycieczka była udana i wywołała u dzieci wiele radości. 

 

 

    DZIEŃ  MAMY  i TATY

Dnia 8 czerwca 2018r. w Sali Teatralnej pod Kościołem w Pawlikowicach wszystkie dzieci  z oddziałów przedszkolnych  świętowały  uroczystość dnia mamy i taty. Przedszkolaki  zaprezentowały przedstawienie w rytmach disco polo  w nowoczesnym humorystycznym wydaniu. Słowem, piosenką oraz tańcem wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet.  Dzieci zaśpiewały piosenki pt. „Radosny tata”, „Droga mamo”, „Wymarzona” oraz zatańczyły tańce: „Despacito”, „Papa Smerf”, „Będzie zabawa, będzie się działo”. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich dzieci. Przedszkolaki  wręczyły swoim rodzicom upominki. Potem dzieci zaprosiły rodziców na  poczęstunek. Na zakończenie dzieci zaśpiewały swoim rodzicom „Sto lat”.

 

MAŁY  MUNDIAL

7 czerwca w hali sportowej w "Solnym Mieście" w Wieliczce odbyła się kolejna edycja Małego Mundialu, czyli Turnieju Mini Piłki Nożnej Przedszkolaków, w którym uczestniczyła nasza reprezentacja. Celem turnieju jest popularyzacja sportu i promowanie aktywności fizycznej oraz integracja placówek przedszkolnych. Uczestnikami turnieju mogły być dzieci 5 i 6 letnie. Każda drużyna piłkarzy składała się z 7 chłopców. Naszą placówkę reprezentowali: Miłosz Chwastek, Karol Półtorak, Jakub Sobos, Oskar Bodzioch, Adam Szczypkowski, Konrad Płonka, Michał Kierzyk. Podczas trwania mundialu odbywał się również konkurs klubów kibica. Każda drużyna składała się z 6 dziewczynek, które miały za zadanie zaprezentować swój występ artystyczny i dopingować piłkarzy. Nasz klub kibica reprezentowały: Mia Żołnierczyk, Lena Świątek, Milena Śliwa, Julia Krzysztofowicz, Natalia Jędrzejek, Maja Swoboda. Nasi piłkarze rozegrali dwa mecze: pierwszy przegrali 2:1, a drugi wygrali 3:0. Mimo porażki dzieciom dopisywał humor. Dopingowali swoich kolegów z innych drużyn. Na zakończenie mundialu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

 

SUKCES NASZEGO PRZEDSZKOLAKA W GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNO- CZYTELNICZYM "PLASTUŚ"

W maju przedszkolaki z Pawlikowic  z grupy maluchów wzięły udział w konkursie plastyczno-czytelniczym „Plastuś” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Gorzkowie. Dzieci biorące udział w konkursie miały wykonać pracę plastyczną pt. „Moja Kaczka Dziwaczka” dowolną techniką plastyczną. W konkursie wzięło udział dwóch uczestników z grupy maluchów: Joanna Kapusta oraz Szymon Kobas. Dzieci pod nadzorem nauczyciela Katarzyny Kornio wykonały prace plastyczne. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło  się 7 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowie.

           Dużym sukcesem okazało się zdobycie przez Szymona Kobasa I miejsca. Szymon wykonał oryginalną pracę plastyczną, otrzymał cenne nagrody, które wręczył mu wiceburmistrz Miasta i Gminy Wieliczka mgr Rafał Ślęczka. Druga uczestniczka Joanna Kapusta również otrzymała nagrodę za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy Szymonowi za zajęcie I miejsca i liczymy na dalsze sukcesy naszych przedszkolaków.

 

                 WYCIECZKA  DO  "SMYKOLANDU"

Dnia 4.06.2018 dzieci z naszej placówki pojechały na wycieczkę do Krainy Zabaw „Smykoland” w Krakowie. Wyjazd ten był w całości sfinansowany przez Radę Rodziców z okazji Dnia Dziecka i był wielką frajdą dla najmłodszych. Dla grupy maluchów był przygotowany specjalny „kącik malucha”, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, tor przeszkód. Na starsze dzieci czekał labirynt z przeszkodami, wiszący most, mega klocki, które pomagają w rozwijaniu sprawności dzieci. W przerwie dzieci zjadły śniadanie w salach do tego celu przeznaczonych. Zabawa w Smykolandzie była dobrym i bezpiecznym sposobem na wykorzystanie czasu.

 

               WYCIECZKA  DO  RABKOLANDU 

W piękny, słoneczny dzień - 10 maja w czwartek, dzieci z naszej placówki były na wycieczce w Parku Rozrywki „ Rabkoland” w Rabce-Zdrój. Przedszkolaki bawiły się tam na wielu atrakcjach, jakie przygotowało to miejsce dla nich. Znajdują się tam urządzenia oferujące ciekawe przejażdżki, od bajkowej, weneckiej karuzeli po szalony Music Express, najmniejszy rollercoaster w Europie (tylko dla dzieci), diabelski młyn, z którego dzieci podziwiały górską panoramę oraz łódeczki i pontony, w których mogły popływać. Zabawa nie miała końca na niezwykłych placach zabaw, na wielkich huśtawkach i w Dolinie Trzmiela, a także podczas zwiedzania Wesołej Farmy, Odwróconego Domu, czy zabawy w Gabinecie Luster.

Dzieci bawiły się wyśmienicie. Nikt z uczestników nie czuł zmęczenia i żadne dziecko nie chciało kończyć zabawy i wracać do domu.

 

 

Gminny konkurs plastyczny „Święty Jan Paweł II –Wielki pielgrzym”

     Dzieci z naszej placówki uczestniczyły w konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II – wielki pielgrzym” zorganizowanym przez Przedszkole im. św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek UR w Sierczy. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł oraz Zgromadzenie Sióstr Urszulanek UR w Sierczy. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o św. Janie Pawle II, wspieranie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie kreatywnego myślenia i rozbudzanie wrażliwości estetycznej.

            Praca miała być indywidualna, wykonana dowolną płaską techniką plastyczną, na formacie nie większym niż A3. Z naszej placówki dzieci wykonywały prace pod opieką
p. Moniki Piekarczyk i p. Bożeny Tomasik. Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że I miejsce w kategorii 6-latków zajął nasz przedszkolak Igor Kapusta, natomiast dyplomy za udział w konkursie otrzymali Nikola Skowronek, Milena Malec i Oliwia Wojtas.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Wystawa prac konkursowych w Przedszkolu im. św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek UR w Sierczy.

 

ŚWIETO KONSTYTUCJI 3-go Maja

Dnia 27 kwietnia w piatek odbyła się w naszej placówce akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięły wszystkie dzieci. Jak co roku spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Dzieci zaśpiewały pieśni patriotyczne, w tym: "Witaj majowa jutrzenko", a wszystko w przepięknej scenerii z narodowymi symbolami w tle. 

 

KONKURS  RECYTATORSKI  POEZJI  PATRIOTYCZNEJ  "KOCHAM  CIĘ  POLSKO".

Celem konkursu było krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci postaw patriotycznych oraz popularyzacja treści patriotycznych. A także rozwijanie zdolności recytatorskich i zachęcanie dzieci do wystepów na scenie.


 

 

WYJAZD NA SPEKTAKL REWIA NA LODZIE PT. „KRÓLOWA ŚNIEGU”

Dnia 25 kwietnia  w środę przedszkolaki z Pawlikowic wraz z opiekunami uczestniczyły w niesamowitym wydarzeniu teatralnym Rewia na lodzie pt. „Królowa Śniegu” zorganizowanym na lodowisku MKS Cracovia im. Adama Rocha Kowalskiego przy ulicy Siedleckiego w Krakowie. Moskiewska grupa artystów Rewii zaprezentowała fantastyczne, baśniowe widowisko dla dzieci oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena. Zespół Rewii był jedną z głównych atrakcji na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Paryż 2005, 2007, 2008, 2010. Spektakl wyreżyserowany  jest przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie Olgę Kondraszową. Uwagę zwróciła nam doskonała i oryginalna warstwa muzyczna oraz choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, bogata warstwa scenograficzna, a zwłaszcza wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne. Pełne wrażeń po spektaklu dzieci powróciły w dobrych humorach do przedszkola. 

 

                      ŚNIADANIE  WIELKANOCNE

W Wielką Środę w naszej placówce urządziliśmy Śniadanie Wielkanocne, które stało się już tradycją. Przed rozpoczęciem posiłku wszyscy zebraliśmy się w jednej sali i przypomnieliśmy sobie o zwyczajach wielkanocnych, potem odmówiliśmy krótką modlitwę, a następnie złożyliśmy sobie życzenia świąteczne uderzając  jajkiem o jajko osoby składającej życzenia. W miłej i serdecznej atmosferze przystąpiliśmy do śniadania w swoich salach. Pięknie przystrojone stoły zachęcały do spróbowania wszystkich przygotowanych potraw, wśród których znalazły się m.in. jajka, sałatka jarzynowa, kiełbasa, pyszne kanapki, a także „babka wielkanocna”. Podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji świątecznych jest ważne, aby święta miały swój niezmienny urok. Wprowadzony miły, świąteczny nastrój dał się czuć w całym budynku i w każdym uczestniku śniadania. Takie przeżycia zostają w pamięci i często do nich wracamy.

 

WYNIKI KONKURSU- NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA

Pielęgnując polskie tradycje i zwyczaje wielkanocne, w naszej placówce odbył się konkurs na „Najpiękniejszą Pisankę”. W konkursie wzięły udział dzieci z naszych oddziałów z wszystkich grup wiekowych. Łącznie do konkursu wpłynęło 30 prac. Wszystkie prace charakteryzowały się dużą pomysłowością, wykonane były różnymi technikami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursu.

 

MALUCHY

 I miejsce: Nadia Kapusta, Szymon Kobas,

 II miejsce: Milena Malec, Oliwia Chwastek 

III miejsce: Otrębska Marta, Damian Michalik

Wyróżnienia: Zofia Kaczor, Joanna Kapusta, Gabriela Godzik, Kacper Wilk

 

ŚREDNIAKI

I miejsce: Bartłomiej Sobos

II miejsce: Jan Patkaniowski, Krzysztof Hrynkiewicz- Sudnik, Mia Żołnierczyk

III miejsce: Julia Knapik, Oliwia Wojtas, Igor Kapusta

Wyróżnienia: Lena Świątek, Kamila Batko, Nikola Batko, Gabriela Ubik, Beata Małajowicz, Filip Gaździcki, Kamil Chwastek, Lidia Piasecka, Zuzanna Półtorak

 

ZERÓWKA

I miejsce: Natalia Jędrzejek

II miejsce: Michał Kućmierz

III miejsce: Oskar Bodzioch

Wyróżnienie: Ewa Otrębska

 

 

                    TEATRZYK W NASZEJ SZKOLE

W środę 4 kwietnia do naszej szkoły zawitał teatrzyk z przedstawieniem pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz”.

Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przygody Dorotki i jej przyjaciół: Lwa, Drwala i Stracha na wróble. W przedstawieniu pokazano jak ważne są takie cechy jak odwaga, dobroć, przyjaźń. Z teatrzyku wypływał cenny morał uczący prawdomówności i umiejętności przyznania się do swoich słabości, a także potrzeby pomagania innym. Aktorzy zostali obdarzeni gromkimi brawami na zakończenie przedstawienia, a dzieci były bardzo zadowolone. 

 

WARSZTATY WIELKANOCNE Z UDZIAŁEM RODZICÓW W GRUPIE MALUCHÓW

 

22 marca w czwartek w grupie maluchów odbyły się otwarte zajęcia wielkanocne. Wspólnie z rodzicami i dziećmi robiliśmy wielkanocne palmy. Celem zajęć było przybliżenie niektórych tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni.

Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera świąteczna. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do wspólnego wykonania palm, tym samym sprawiając wiele radości dzieciom. Udział we wspólnych zabawach w przedszkolu pozwolił rodzicom poznać wszelkie aspekty życia przedszkolnego, obserwować swoje dziecko podczas zajęć wśród rówieśników, ukazać jego umiejętności. Serdecznie dziękujemy rodzicom, za udział w warsztatach i wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

 

PIERWSZY  DZIEŃ  WIOSNY

       21 marca 2018 roku ( środa) wszystkie dzieci z  naszej placówki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy  i powitania wiosny. Spragnione ciepła i zieleni przedszkolaki już wcześniej przygotowywały się do nadejścia wiosny, poznając piosenki o wiośnie.

       Gdy wreszcie nadszedł upragniony dzień, dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyły w kolorowym pochodzie z Marzanną na czele, na spacer po pobliskiej okolicy. Przedszkolaki śpiewały wiosenne piosenki i wykrzykiwały radośnie: „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno – Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy”. Akompaniowały  im dźwięki grzechotek i radosna wrzawa.

          Całej uroczystości towarzyszyła słoneczna, ale zimowa pogoda oraz atmosfera wspaniałej  zabawy. Dzieci zadowolone w wesołym nastroju powróciły do przedszkola.

 

Wycieczka do kina IMAX w Krakowie

16 marca dzieci z oddziału zerowego i grupy średniaków pojechały do kina IMAX w Krakowie, na film 3D „Żółwik Sammy 2”. Wyjazdy takie kształtują wrażliwość estetyczną na odbiór sztuki filmowej, a także nawyki kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w miejscach publicznych i środkach transportu. Bajka bardzo podobała się wszystkim dzieciom. Efekty specjalne związane z formatem filmu sprawiły, że dzieci z zapartym tchem i wielką ciekawością śledziły przygody głównych bohaterów. Mały żółwik, który próbował uratować swoich bliskich z pułapki, zaskarbił sobie wielu sojuszników wśród dzieci. Wszyscy zadowoleni byli ze szczęśliwego zakończenia bajki. W drodze powrotnej słychać było żywe dyskusje na temat oglądniętego filmu. 

 

                   Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

15 marca dzieci z grupy średniaków były w Kopalni Soli w Wieliczce. Kopalnię zwiedzały programem przygotowanym specjalnie dla dzieci „Odkrywamy Solilandię”, gdzie poznały piękną, pełną tajemnic bajkową Solilandię.

Zwiedzanie zaczęło się od zejścia po około 380 schodach, wszystkie dzieci dzielnie pokonały tą odległość. W sumie pokonaliśmy około 800 schodów
i zeszliśmy na głębokość 135 metrów pod ziemię.Wędrówka po Trasie Turystycznej przez Kopalnię Soli połączona była z odkrywaniem sekretów krainy bajek. Nasi podróżnicy spotkali tu Skarbnika, bawili się w towarzystwie wesołego Soliludka. Dzieci rozwiązywały mnóstwo ciekawych gier i quizów, które świetnie poszerzyły ich wiedzę o dziejach Kopalni, pozwoliły rozwinąć kreatywnośći umiejętność pracy w grupie. Poznały także legendy związane z Kopalnią Soli, m.in. legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Podczas zwiedzania dotarliśmy docudownej kaplicy dedykowane właśnie księżnej Kindze, którą zdobią jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Słysząc kompozycję Fryderyka Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior wszyscy wpadliśmy w zadumę. Poznaliśmy także dawne urządzenia i sprzęty górnicze. Naszą wędrówkę uwieńczył wyjazd windą na powierzchnię ziemi, szybem Regis.

Wycieczka była wyczerpująca, ale wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i uśmiechów.

Robimy wiosenne kanapki

 W piątek 9 marca 2018 roku w grupie „ Maluchów” odbyły się zajęcia kulinarne poprzedzone rozmową, których celem było kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych i higienicznych poprzez praktyczne działania rozwijające samodzielność, kreatywność i wyobraźnię.

Tego dnia na stołach zagościły świeże warzywa takie jak sałata, rzodkiewka, pomidor, ogórek, szczypiorek, jak również nabiał w postaci twarogu i masła. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, samodzielnie, lub z niewielką pomocą smarowały i układały kolorowe warzywa w ciekawe kompozycję. Zwieńczeniem tych działań było zjedzenie kolorowego drugiego śniadania.  Nic tak przecież nie smakuje  jak przygotowane własnoręcznie  kanapki.

KONKURS  "BEZPIECZNIE NA WSI MAMY"

07marca 2018 roku oddział zerowy spotkał się z przedstawicielem organizatorów VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". Celem konkursu jest promowanie wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznychzwiązanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat.  Organizator konkursu przedstawił zadanie konkursowe, opowiedział o niebezpiecznych sytuacjach jakie czyhają na dzieci w gospodarstwie rolnym. Potem dzieci oglądały filmy na temat bezpiecznych i niebezpiecznych zachowań w gospodarstwie.

 

WYCIECZKA  DO  STRAŻY  POŻARNEJ 

Wycieczki do siedziby Straży Pożarnej w Wieliczce stały się już  u nas tradycją. Co roku  wiosną,  dzieci z oddziału zerowego  uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 2 marca odwiedziły Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Wieliczce.

Celem wycieczki  było:

  • zapoznanie z pracą strażaka,

  • wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,

  • uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,

  • przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

         Przed wycieczką w każdej z grup została przeprowadzona rozmowa podczas, której dzieci przypomniały sobie  zasady bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do straży pożarnej, oraz zasady właściwego zachowania się w miejscach takich jak komenda .

         W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze  przyjście.  Już na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy.

    Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia komendy: salę dyspozytora, salę gimnastyczną, miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. 

         Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w szkole. Strażacy uświadomili dzieciom że:

  • nie wolno: bawić się zapałkami , zapalniczką czy  urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu,

  • co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i  jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 998 i podając dokładny adres , imię i nazwisko oraz swój numer telefonu.

  • jak zachować się w razie pożaru ( sami nie gasimy pożaru, nie otwieramy okien, nie chowamy się w trudno dostępnych miejscach, jak najszybciej opuszczamy pomieszczenie, zawsze słuchamy poleceń ratowników)

         Na koniec przedszkolaki  mogły jeszcze popatrzeć na  plac ćwiczeń z wysokości strażackiego samochodu , przymierzyć strażackie hełmy , zrobić sobie zdjęcie ze strażakami.

    A w przedszkolu swoje przeżycia przedstawiły w formie kolorowych prac plastycznych .

 

 

      Akcja „Góra grosza”- podsumowanie

W  dniach od 27 listopada 2017 roku do  28 lutego 2018 roku w naszej placówce, została przeprowadzona akcja „Góra  Grosza”. Była to akcja ogólnopolska.  Celem tak szczytnej idei było zebranie funduszy na pomoc dla  najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

W naszej placówce udało się zebrać kwotę w wysokości 102,01zł.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie akcji.

 

BAL  KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas radości i zabawy, przepełniony tańcem, śpiewem, muzyką. Bal karnawałowy w przedszkolu, to dzień bardzo lubiany i wyczekiwany przez wszystkie dzieci, dostarcza naszym najmłodszym wiele atrakcji i przeżyć.

Dnia 9.02.2018 roku w naszej szkole odbył się coroczny bal. Sala średniaków zmieniła się w salę balową. Udekorowana została kolorowymi szyfonami i balonami. Dzieci były przebrane za postacie ze znanych bajek, dziewczynki za królewny, wróżki, pszczółki, kolorowe motyle; chłopcy zaś wystąpili w roli rycerzy, policjantów, piratów. Wszyscy świetnie bawili się przy muzyce i konkursach prowadzonych przez Wodzireja zaproszonego specjalnie na naszą zabawę. Uczestnicy konkursów zaprezentowali swoje umiejętności zręcznościowe i taneczne. Na szczególną uwagę zasługuje z grupy maluszków Szymon, który przebrany za policjanta, pokazał wszystkim swoje pomysłowe układy taneczne. Dla upamiętnienia balu karnawałowego wszyscy uczestnicy wzięli udział w sesji zdjęciowej indywidualnie i grupowo. W przerwie balu, na dzieci czekał słodki poczęstunek i soki.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal karnawałowy sprawił, że dzieci spędziły czas w miłej atmosferze, a wspólna zabawa dała przedszkolakom wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Następny bal już za rok….

 

Konkurs „Odblaskowe przedszkole”

31.01.2018r. zakończył się konkurs „Odblaskowe przedszkole”. Przez trzy miesiące dzieci chodziły w kamizelkach odblaskowych. Takie zachowanie kształtuje dobre nawyki i promuje zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Wszystkim wytrwałym serdecznie gratulujemy.

Lista zwycięzców:

MALUCHY:

I miejsce: Milena Malec

II miejsce: Kacper Wilk, Nadia Kapusta

III miejsce: Joanna Kapusta, Franciszek Wandas

Wyróżnienia: Oliwia Chwastek, Zofia Kaczor, Sara Kalemba, Julia Kucharska, Marta Otrębska, Maj Natalia, Filip Kaczor, Szymon Kobas, Mateusz Kosk

 

ŚREDNIAKI:

I miejsce: Igor Kapusta, Bartłomiej Sobos

II miejsce: Krzysztof Hrynkiewicz-Sudnik, Beata Małajowicz

III miejsce: Gabriela Ubik, Justyna Kot

Wyróżnienia: Kamila Batko, Nikola Batko, Wiktoria Grabowska, Ada Kiepas, Julia Knapik, Olga Knurowska, Lidia Piasecka, Zuzanna Półtorak, Nikola Skowronek, Lena Świątek, Natalia Szczypka, Oliwia Wojtas, Mia Żołnierczyk, Kamil Chwastek, Igor Galos, Filip Gaździcki, Tomasz Nawalany, Jan Patkaniowski

 

ZERÓWKA:

I miejsce: Julia Krzysztofowicz, Michał Kućmierz

II miejsce: Krzysztof Wandas, Patryk Kot

III miejsce: Oskar Bodzioch, Natalia Jędrzejek

Wyróżnienia: Maria Nawalany, Ewa Otrębska, Maja Swoboda, Milena Śliwa, Miłosz Chwastek, Michał Kierzyk, Konrad Płonka, Karol Półtorak, Adam Szczypkowski, Jakub Zięcik

 

Cyrk w naszej placówce !

 

            26 stycznia 2018 roku gościliśmy w naszej placówce artystów z ukraińskiego cyrku „SZOK”.

Cyrkowcy zaprezentowali dzieciom i nauczycielom program artystyczny zawierający elementy żonglerki, akrobacji, a także sztuki iluzji. Do wspólnej zabawy artyści zaprosili naszych przedszkolaków. Dużo emocji wzbudził  pokaz z gołębiem oraz wężem, którego mogli dotknąć ochotnicy. Dzieci świetnie się bawiły oglądając zabawnego clowna, tresowane zwierzątka, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne. Na zakończenie przedszkolaki nagrodziły artystów gromkimi brawami !

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen radości, uśmiechów
i wzruszeń. Dnia 25 stycznia 2018r. w Sali Teatralnej pod Kościołem
w Pawlikowicach odbyła się ta wspaniała uroczystość. Z tej okazji, dzieci
z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły, zaprezentowały program artystyczny pt. „Powróćmy jak za dawnych lat”.

 Na wstępie pan dyrektor Robert Bębas i ksiądz proboszcz Piotr Bieniek  przywitali wszystkich gości ciepłymi słowami, oraz złożyli serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Następnie dzieci w pięknie udekorowanej sali przedstawiły swój humorystyczny program, podczas którego złożyły swoim babciom i dziadkom  życzenia. Na niejednej twarzy pojawił się tego wieczoru uśmiech, ale i zakręciła się łezka radości. Po oficjalnej części wyjątkowi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
A uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia były upominki, które dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom. Uśmiech, radość i szczęście na twarzach babć, dziadków i ich wnuków pokazują, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom, którzy uczestniczyli
w przygotowaniach sali:
p. Agnieszce Kierzyk, p. Katarzynie Kot, p. Beaciei Kamilowi Jagiełowicz, p. Mirosławowi Hrynkiewicz-Sudnik, p. Sylwii Chwastek, p. Piotrowi Batko, p. Dorocie Alam, p. Sławomirowi Nawalany, p. Alicji Knapik, p. Małgorzacie Śliwa, p. Małgorzacie Piaseckiej, p. Katarzynie Płonce.

Serdecznie dziękujemy także rodzicom, którzy upiekli ciasta i ciasteczka: p. Marzenie Kapusta, p. Katarzynie Kot, p. Agnieszce Półtorak, p. Annie Krzysztofowicz, p. Małgorzacie Śliwie, p. Kindze Wandas, p. Elżbiecie Małajowicz, p. Małgorzacie Chwastek, p. Anecie Grabowskiej, p. Magdalenie Hrynkiewicz-Sudnik, p. Zofii Sobos, p. Beacie Michalik, p. Monice Kobas, p. Izabeli Pracuch, p. Joannie Chwastek, p. Natalii Wandas.

Szczególnie podziękowania składamy ks. proboszczowi z Pawlikowic Piotrowi Bieniek za bezpłatne wypożyczenie sali teatralnej.

 

SPEKTAKL "BAJKA O DZIELNYM SZEWCZYKU"

12 stycznia 2018 roku dzieci z naszej placówki pojechały do Kampusu w Wieliczce na przedstawienie teatralne pt: „Bajka o dzielnym Szewczyku”. Spektakl został przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji. Przedstawienie bardzo zainteresowało naszych najmłodszych. Efekty specjalne, wesoła muzyka, humorystyczne teksty, sprawiły że dzieci z zapartym tchem śledziły losy Szewczyka. Dzieci bawiły się wspólnie z aktorami, bardzo chętnie pomagały zagubionemu Francuzowi w poszukiwaniu ukochanej Księżniczki Mortadeli. Najważniejsze jednak to, że dzieci dowiedziały się jak ważne jest być dobrym i pomocnym, że odwaga i dobroć zawsze przezwyciężają zło.

                                      KOLĘDA

W tym roku po raz kolejny dzieci i rodzice kolędowali w naszej miejscowości. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały już od godziny 16-tej w Domu Ludowym w Pawlikowicach śpiewając koledy. Kolędę rozpoczęli dopiero o godzinie 17-tej. Nasza grupa liczyła 8 dzieci i 21 rodziców. W tym roku jeden z naszych kolędników przygrywał nam na akordeonie, a drugi grał na bębnie. Pozostali uczestnicy przygrywali na instrumentach perkusyjnych. Mieszkańcom Pawlikowic bardzo podobała się nasza kolęda i chętnie przyjmowali nas do domów. Uzbierane pieniądze zostały przekazane na wyposażenie naszej placówki.

Szczególne podziękowania należą się uczestnikom kolędy tj.

p. Piotr i Anna Batko 

p. Krzysztof Kaczor

p. Małgorzata Milena i Oliwia Śliwa

p. Małgorzata, Piotr, Grzegorz i Igor Ptak

p. Małgorzata Żołnierczyk

p. Joanna Łukasz i Natalia Jędrzejak

p. Beata i Krzysztof Kuba Zięcik

p. Marzena i Damian Kapusta 

p. Piotr Kapusta

p. Marta Szczypkowska

p. Szczepan Gaździcki

p. Krzysztof Swoboda z Mają

p. Marcin Anna i Lena Świątek

p. Piotr i Natalia Szczupła

p. Grzegorz Baliński 

 

 

WIGILIA

Dnia 22 grudnia w piątek odbyła się uroczysta Wigilia w naszej placówce. Jak co roku wzięły w niej udział wszystkie dzieci i pracownicy naszego placówki. Uroczysty obiad poprzedziło wspólne kolędowanie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Po takich wzruszających chwilach, dzieci z wielkim przejęciem usiadły do wspólnego stołu i zjadły wigilijny obiad przygotowany przez catering.  Dzieci smakowały barszczyk, rybę, surówkę z kapusty oraz kruche ciasteczka. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 

 

Konkurs muzyczny:  „Hej kolęda, kolęda.”

22 grudnia 2017 roku odbył się w naszej placówce konkurs muzyczny pt. „Hej kolęda, kolęda”. W konkursie brały udział dzieci z każdej grupy wiekowej. Prezentowały one wcześniej przygotowaną kolędę. Większość artystów ubrana była w stroje kolędnicze wykonane przez ich rodziców. Pomysły oraz technika wykonania były bardzo ciekawe. W konkursie wzięło udział 20 dzieci. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich rodzicom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

 

Grupa I – Maluszki

Miejsce I – Gabriela Godzik

Miejsce II – Julia Kucharska

Miejsce III – Szymon Kobas

Wyróżnienie – Joanna Kapusta, Julia Domanik, Oskar Jagiełowicz,

                         Marta Otrębska, Sara Kalemba, Franciszek Wandas     

 

 Grupa II – Średniaki

Miejsce I  –  Krzysztof Hrynkiewicz-Sudnik

Miejsce II – Nikola Skowronek

Miejsce III  –  Lena Świątek

Wyróżnienie: Igor Kapusta, Filip Gaździcki, Natalia Szczypka, Justyna Kot,

                       Jan Patkaniowski

 

Grupa III – Zerówka

Miejsce I – Natalia Jędrzejek

Miejsce II – Ewa Otrębska

Miejsce III –  Konrad Płonka

 

 

SUKCES NASZEGO PRZEDSZKOLAKA W KONKURSIE PLASTYCZNYM ORGANIZOWANYM PRZEZ CKiT W WIELICZCE

W grudniu przedszkolaki z Pawlikowic  z grupy maluchów oraz zerówki wzięły udział w konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową z motywem Wieliczki organizowanym przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Dzieci z naszej placówki wykonały kartki świąteczne pod nadzorem swoich wychowawców. W konkursie  wzięło udział 5 osób, 3 osoby z grupy maluchów: Julia Kucharska, Oliwia Chwastek i Julia Domanik oraz 2 osoby z zerówki: Natalia Jędrzejek i Krzysztof Wandas. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło  się podczas WIGILII NA RYNKU w Wieliczce – 17 grudnia 2017r.

            Dużym sukcesem okazało się otrzymanie przez Oliwię Chwastek wyróżnienia za kartkę świąteczną pt. „Lampa solna”.  Serdecznie gratulujemy Oliwii i liczymy na dalsze sukcesy naszych przedszkolaków.

 

 

WYCIECZKA  DO  KOPALNI  SOLI  W  BOCHNI

11 grudnia dzieci z oddziału zerowego zwiedzały najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania soli wygląda dziś jak podziemne miasto. Zwiedzanie kopalni rozpoczęli od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi. Na dzielnych maluchach zjazd windą na głębokość 212 m nie zrobił większego wrażenia. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzyła kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris. Kolejka jechała dość szybko, ale po drodze mogliśmy zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. W pamięci zwiedzających na długo pozostaną prezentacje obrazujące dawny system wentylacji, systemy transportowe, pracę wypalaczy metanu, jak również zalanie wodą podziemnych chodników. Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, w którą również zabrane zostały dzieci. W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikowi pomogli między innymi polscy królowie oraz żupnicy genueńscy. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli wrażenie, jakby normalna  praca górników w kopalni toczyła się tuż obok nich. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn, która znajduje się na poziomie VI „Sienkiewicz” 250 m pod ziemią. Miejsce to pozwoliło naszym dzieciom na zrelaksowanie się i zjedzenie smacznego śniadania. Niestety cztery godziny pobytu pod ziemią dobiegły końca. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Uczestnicy wycieczki zadowoleni i nieco zmęczeni dotarli bezpiecznie do Pawlikowic.

 

 

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W dniu 03.12.2017r. w Pawlikowicach pod kościołem odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez zespół wychowawców oddziałów przedszkolnych. Do akcji przyłączyli się pracownicy naszej placówki oraz rodzice naszych wychowanków. Sprzedaż dotyczyła wykonanych ozdób przez dzieci i personel szkoły z Pawlikowic. Na kiermaszu można było kupić ręcznie robione z kordonku aniołki, kolorowe choinki z szyszek i makaronu, unikatowe ozdoby z papieru i wstążek, drewniane szopki oraz pachnące cynamonem i imbirem pierniczki. Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup wyposażenia naszej placówki. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.

Ogromne podziękowania należą się rodzicom, którzy pomagali w przewożeniu ozdób świątecznych oraz w sprzedaży. Są to: p. Magdalena Hrynkiewicz-Sudnik, p. Małgorzata Śliwa, p. Marta Szczypkowska, p. Beata Michalik, p. Agnieszka Kierzyk, p. Beata Zięcik, p. Bożena Półtorak, p. Joanna Szczypka, p. Teresa Batko, p. Edyta Ochońska-Kosk, p. Anna Rajczyk-Ubik.

Podziękowania składamy ks. proboszczowi Piotrowi Bieniek  za powiadomienie mieszkańców o kiermaszu oraz umożliwienie zorganizowania go pod kościołem.

 

Konkurs plastyczny:  „Szopka Bożonarodzeniowa”

7 grudnia 2017 roku odbyło się w naszej placówce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Szopka Bożonarodzeniowa. W konkursie brały udział szopki wykonane przez dzieci i ich rodziców. Pomysły oraz technika wykonania były bardzo ciekawe. W konkursie wzięło udział 24 dzieci. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich rodzicom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

 

Grupa I- Maluszki

Miejsce I –Szymon Kobas

Miejsce II – Milena Malec

Miejsce III- Joanna Kapusta, Alan Grabowski

Wyróżnienie – Oliwia Chwastek       

 

 Grupa II – Średniaki

Miejsce I- Krzysztof Hrynkiewicz- Sudnik , Jan Patkaniowski

Miejsce II –Beata Małajowicz,  Olga Knurowska

Miejsce III- Mia Żołnierczyk, Filip Gaździcki, Nikola Batko, Wiktoria Grabowska

Wyróżnienie: Kamila Batko, Julia Knapik, Igor Kapusta, Gabriela Ubik, Natalia Szczypka

Grupa III- Zerówka

Miejsce I –Krzysztof Wandas

Miejsce II – Jakub Zięcik

Miejsce III- Milena Śliwa

Wyróżnienie- Oskar Bodzioch, Adam Szczypkowski, Michał Kierzyk 

                   

        

                          SPOTKANIE  Z  MIKOŁAJEM

6 grudzień to dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W naszej placówce od samego rana było gwarno i niespokojnie, gdyż wszyscy podopieczni wyglądali na Świętego Mikołaja. Zaraz po śniadaniu przybył do nas wyczekiwany gość, w towarzystwie aniołka. Dzieci przyjęły gości z ogromną radością. Każda grupa zaprezentowała program artystyczny, a po nim wszyscy otrzymali prezenty. Upominki bardzo ucieszyły dzieci. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem i aniołkiem.

Był to dzień pełen radości i pozytywnych emocji. Mikołajowi dziękujemy za przybycie i za wspaniałe prezenty. Teraz czekamy na kolejną wizytę tego ulubionego przez wszystkie dzieci świętego.

 

Święto Pluszowego Misia

27 listopada 2017 roku w Szkole Filialnej w Pawlikowicach obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji gościliśmy Pana Jacka z gospodarstwa pszczelarskiego w Biskupicach, który jest pszczelarzem. Opowiedział dzieciom o życiu pszczół, jakie korzyści przynoszą pszczoły dla rolników oraz jak powstaje miód. Przedszkolaki mogły obejrzeć przedmioty które są niezbędne do pracy w pasiece, zajrzeć do wnętrza ula, dotknąć, powąchać plaster miodu. Nie lada  atrakcją było też przymierzanie ochronnego stroju pszczelarza. W trakcie spotkania dzieci degustowały miód i pyłek pszczeli. Zainteresowani wykonywali też według instrukcji świeczki z wosku pszczelego. Na zakończenie spotkania odbył się sprawdzian wiedzy o pszczołach. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Spotkanie z pszczelarzem nie było jedyną atrakcją tego dnia. Jako, że świętowaliśmy dzień Pluszowego Misia odbyła się  zabawa. Wraz ze swymi pluszowymi przyjaciółmi przedszkolaki bawiły się przy muzyce, brały udział w konkursach, zabawach ruchowych. Całość uroczystości została upamiętniona fotografiami z misiem.

 

 

SPOTKANIE  Z  PRACOWNIKIEM  POCZTY

W dniu 15.11.2017r. na zajęcia, do naszej placówki została zaproszona pani filatelistka. Była to osoba pracująca na poczcie, więc jej informacje przekazywane dzieciom na ten temat były bardzo wyczerpujące. Pani opowiadała o swojej pracy, o tym jak należy wysyłać listy, co do tego jest potrzebne. Dzieci poznały historię znaczku pocztowego, jak on zmieniał się na przestrzeni lat, jak nazywa się osoba, która kolekcjonuje znaczki. Dużą atrakcją było układanie znaczka z puzzli. Na zakończenie zajęć dzieci projektowały swój własny znaczek.

Zajęcia były bardzo atrakcyjne, dzieci z uwagą słuchały informacji i z zapałem układały puzzle, aby zobaczyć co powstanie po ułożeniu. Serdecznie dziękujemy za bezpłatne i ciekawe zajęcia.

 

 

ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI  W  SOLNYM  MIEŚCIE

10 listopada 2017 roku, w przede dniu 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wieliczka spotkały się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto", by wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne, deklamować wiersze i tańczyć tańce narodowe. Podczas uroczystości, każda placówka miała możliwość zaśpiewać polskie, dobrze znane pieśni patriotyczne. Dzieci z oddziału zerowego z naszej placówki zaprezentowały pieśń „Legiony”, oraz śpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” i „Jak długo na Wawelu” oraz recytowały razem z innymi dziećmi „Katechizm małego dziecka”. Wszystkie dzieci śpiewały przy akompaniamencie fortepianu w wykonaniu p. Jadwigi Szado. Wśród przybyłych gości obecni byli przedstawiciele samorządu wielickiego oraz gospodarz imprezy: Artur Kozioł - Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka. Realizowany projekt ma zwrócić uwagę, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem przekazać dzieciom informacje o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski.

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada 2017 roku, w naszej placówce w Pawlikowicach obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Dzień 11 listopada – to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Aby uroczyście uczcić ten dzień, wszystkie grupy zebrały się razem i  wspólnie odśpiewaliśmy hymn. Dzieci tego dnia przyszły ubrane na galowo, prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne. W ten sposób, poprzez ubiór, słowo i śpiew oddały szacunek symbolom narodowym.

Występ przedszkolaków został nagrodzony gromkimi brawami za ich trud w przygotowaniu programu artystycznego, zaangażowanie oraz postawę patriotyczną.

 

 

Wyjazd do Kampusu Wielickiego na spektakl pt. „ Kot w butach”.                                

30 października 2017 roku dzieci z naszej placówki przeniosły się w świat baśni. Na scenie Wielickiego Kampusu, aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie przedstawili spektakl pt. „Kot w butach”. Widowisko było pełne śpiewu, muzyki, humoru i efektów specjalnych. Nasi wychowankowie z przedstawienia dowiedzieli się że przyjaźń i wierność są ważniejsze niż całe bogactwo świata, a dobro zawsze zwycięża zło. Pomimo nie sprzyjającej aury wycieczka przyniosła dzieciom wiele radości i wrażeń.

Konkurs matematyczny

„Dary jesieni”

 

W czwartek 19 października w naszej placówce w każdej grupie odbył się konkurs matematyczny pt.„Dary jesieni” w którym wzięło udział 39 dzieci. Konkurs został przeprowadzony przez wychowawczynie.  W każdej grupie przedszkolnej zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy wykazali się wiedzą matematyczną, najlepiej i najszybciej przeliczali oraz segregowali dary jesieni. Celem konkursu było: wspieranie uzdolnień matematycznych i pomoc w rozwijaniu zainteresowań dziecięcych, kształtowanie samodzielnego i logicznego myślenia, upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród przedszkolaków, oraz stworzenie możliwości rywalizacji dzieci.


Wyniki konkursu pt. „Dary jesieni”

 

Grupa maluchów:

1 miejsce: Sara Kalemba

2 miejsce: Marta Otrębska

3 miejsce: Franciszek Wandas, Kacper Wilk

 

Wyróżnienia: Gabriela Godzik, Zofia Kaczmarska, Joanna Kapusta, Julia Kucharska, Milena Malec, Alan Grabowski, Oskar Jagiełłowicz, Damian Michalik

 

Grupa średniaków:

1 miejsce: Krzysztof Hrynkiewicz-Sudnik

2 miejsce: Kamila Batko, Lidia Piasecka, Mia Żołnierczyk

3 miejsce: Ada Kiepas

Wyróżnienia:  Nikola Batko, Wiktoria Grabowska, Julia Knapik, Justyna Kot, Beata Małajowicz, Zuzanna Półtorak, Natalia Szczypka, Lena Świątek, Gabriela Ubik, Oliwia Wojtas, Filip Gaździcki, Jan Patkaniowski, Bartłomiej Sobos

 

Zerówka:

1 miejsce: Natalia Jędrzejek

2 miejsce: Adam Szczypkowski

3 miejsce: Patryk Kot

Wyróżnienia: Maria Nawalany, Julia Krzysztofowicz, Ewa Otrębska, Jakub Zięcik, Oskar Bodzioch, Krzysztof Wandas

 

    Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy!

 

DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie.

W tym uroczystym dniu przedszkolaki ze wszystkich oddziałów przedszkolnych zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, za trud włożony w przygotowanie galowych strojów dla dzieci oraz za wszystkie ciepłe słowa skierowane pod adresem personelu placówki. Dzień Edukacji Narodowej to szczególna uroczystość, zarówno dla nauczycieli jak i rodziców i dzieci. Szacunek i podstawowe wartości moralne jakich uczymy się wzajemnie od siebie, są bezcenne.

 

GMINNY  PRZEGLĄD  MUZYCZNY 

12 października 2017r. grupa dzieci z naszej placówki uczestniczyła w Gminnym Przeglądzie Tańca, Zabawy i Piosenki Ludowej z różnych stron Polski. Przedsięwzięcie takie ma na celu kultywowanie tradycji ludowych, upowszechnianie kultury ludowej od najmłodszych lat.

Nasze dzieci zaprezentowały się w strojach z regionu śląskiego i wykonały dwie piosenki: „Szła dzieweczka” i „Karliku”. Wspólna zabawa poprzez taniec i śpiew wywołała radosną atmosferę, która była pięknym tłem do wspaniałych występów dzieci.

 

SPOTKANIE  Z  RATOWNIKAMI  MEDYCZNYMI

6 października 2017 roku naszą placówkę odwiedzili ratownicy medyczni. Zajęcia były przeprowadzone we wszystkich grupach wiekowych. Celem warsztatów było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności, oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Podczas zajęć praktycznych dzieci przebrane były w koszulki w rozmiarze „mini”. Uwagę skupiał sprzęt znajdujący się w walizce ratownika. Uczyły się zakładać opatrunki, usztywniać złamane kończyny. W każdej z grup znaleźli się śmiałkowie, którzy nie bali się założyć kołnierza ortopedycznego czy zabandażować nogę w szynie. Dzieci dowiedziały się też do czego służy foliowy  koc termiczny i jak się nim posługiwać. Z dużym przejęciem dzieci robiły masaż serca na pluszowym misiu a później na prawdziwym fantomie. Wykazały się też znajomością numerów alarmowych. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę, która w przyszłości może przyczynić się do uratowania komuś życia. Zdobyta wiedza i wręczone Dyplomy Małego Ratownika spowodowały, że dzieci naprawdę poczuły się „małymi ratownikami”.

ZAJĘCIA  NA  BASENIE

Od 19 września 2017 roku dzieci z oddziału zerowego uczestniczą w zajęciach na basenie w „Solnym Mieście” w Wieliczce.  Zajęcia odbywają się w każdy wtorek. Zabawy i ćwiczenia w wodzie prowadzone są przez instruktora - ratownika pana Piotra z udziałem nauczyciela i woźnej oddziałowej  oraz przedstawicieli rodziców. Grupa basenowa liczy 14 dzieci zgodnie ze względami bezpieczeństwa i odpowiednimi przepisami. W nauczaniu grupowym istnieje możliwość prowadzenia współzawodnictwa i realizowania zadań natury wychowawczej, takich jak: kształtowanie koleżeńskości, odwagi, ambicji czy silnej woli. Zajęcia polegają na intensywnych, ciekawych ćwiczeniach i zabawach oswajających z wodą urozmaiconych zabawkami, elementami pomocniczymi do nauki pływania: deski, makarony, piłki gumowe różnej wielkości, obręcze, zabawki do wyławiania pod wodą. Wszelkie ćwiczenia i zabawy są wyjaśniane i demonstrowane przez instruktora lub uczestników. Jest to ważne przy nabraniu poczucia większego bezpieczeństwa i pewności w pokonywaniu trudności pływackich. Nauka pływania jest najbardziej popularną formą zajęć ruchowych, a wprowadzenie jej w wieku przedszkolnym jest wskazane ze względu na kilka czynników:

  • aspekt zdrowotny - podnoszenie ogólnej wydolności i wytrzymałości organizmu, regulowanie funkcjonowania poszczególnych układów (nerwowego, oddechowego, krążenia);
  •  rozwijanie koordynacji nerwowo-mięśniowej oraz orientacji przestrzennej poszczególnych części ciała względem siebie;
  • obniżenie napięcia mięśniowego i rozluźnienie stawów, przy jednoczesnym wzmacniającym wpływie na cały układ ruchowy;
  • zmniejszenie pobudliwości układu nerwowego oraz łagodzenie napięcia i stresu; nauka podstawowych umiejętności pływackich; rozwój psychoruchowy i emocjonalny;
  • korekcja wad postawy oraz hartowanie organizmu.

 

 

POSZUKIWANIE  JESIENI 

W poniedziałek 02.10.2017 r. dzieci z oddziału zerowego uczestniczyły w wycieczce pt. "Szukamy jesieni w naszej miejscowości". Celem tej wyprawy było poznanie najbliższej okolicy, integracja zespołu grupowego, podziwianie piękna naszej przyrody, szukania śladów jesieni. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając, dotykając oraz oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej dźwięków. Podczas wędrówki przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody. Była to dobra okazja, do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci. Gdy wróciliśmy do szkoły, każde dziecko wypowiadało się na temat jesiennych darów, które znalazło podczas spaceru. Zebranymi na wycieczce „skarbami i darami” udekorowały „kącik przyrody”.

 

 

WYCIECZKA  DO  KOMENDY  POLICJI

W dniu 22 września 2017 roku dzieci z oddziału zerowego pojechały na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Pani asp. Magdalena Chwastek  – specjalista ds. Informacyjno-Prasowych opowiedziała na czym polega praca policjantów oprowadzając nas po budynku komendy. Pierwszym punktem zwiedzania był „Pokój Przesłuchań”, w którym znajdowało się lustro weneckie.
Kolejnym punktem wycieczki było zejście do pokoju dyżurnego policji, gdzie dzieci mogły zobaczyć co znajduje się w nim. Potem przedszkolaki spotkały się  z komendantem insp. Piotrem Banasikiem w jego gabinecie, tam  mogły przymierzyć czapkę policyjną, oglądnąć krótkofalówkę oraz stanowisko dowodzenia oraz otrzymały od komendanta prezenty czyli bajkę edukacyjną, ulotkę propagującą bezpieczne zachowania i cukierki.  W pokoju odpraw policjantów dowiedzieliśmy się w jaki sposób ściąga się odciski palców i mogliśmy samodzielnie złożyć swoje odciski na specjalnych drukach, które zabraliśmy do domu.  Na  parkingu policyjnym obejrzeliśmy różne wozy policyjne –  do transportu aresztantów, wozy patrolowe. Każdy z uczestników wycieczki mógł usiąść w wozie policyjnym.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała wiele wrażeń.

Serdecznie dziękujemy komendantowi policji i jego pracownikom za możliwość zwiedzenia komendy i utrwalenia zasad bezpieczeństwa.

 

 

DZIEŃ  PRZEDSZKOLAKA

20 września w naszych oddziałach przedszkolnych po raz czwarty odbył się Dzień Przedszkolaka. Aby uczcić tak ważne dla przedszkolaków święto tego dnia dzieci oraz pracownicy oddziałów przedszkolnych ubrali się w zależności od grupy na następujące kolory tj. maluszki na niebiesko; średniaki na żółto; starszaki na czerwono. Sala grupy średniaków w której odbywała się uroczystość miała świąteczny wystrój, była udekorowana kolorowymi balonami i napisami. Po śniadaniu wszystkie dzieci w doskonałych humorach zebrały się na dywanie w sali średniaków i otrzymały kolorowe czapeczki oraz baloniki. Wszystkie dzieci uczestniczyły w krótkiej pogadance na temat Dnia Przedszkolaka. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Przedszkolaki m.in. tańczyły z balonikami, uczestniczyły w konkursach zręcznościowych i sprawnościowych, dzieci brały także udział w zabawach z chustami Klanzy w odpowiednim momencie, w rytm muzyki podrzucały balony wykorzystując chusty oraz poszukiwały ukrytych słodkości. Radość, śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Uroczystość uświetniły słodycze zapakowane w kolorowe pudełka w kształcie serc. Panie obdarowując dzieci słodyczami życzyły dzieciom „Miłego Dnia Przedszkolaka”. W naszych oddziałach przedszkolnych święto dzieci dostarczyło przedszkolakom wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać.

 

 

MIGAWKI  Z  ŻYCIA  PRZEDSZKOLNEGO

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Mietniowie
    Szkoła Podstawowa w Mietniowie, Mietniów 60, 32-020 Wieliczka
  • (012) 278 30 94

Galeria zdjęć