KONTAKT O NAS Regulamin i ramowe rozkłady dnia AKTUALNE WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2020/2021 WYDARZENIA 2020 SEMESTR II WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2019/2020 WYDARZENIA - rok 2018/2019 SEMESTR II WYDARZENIA - rok 2018/2019 SEMESTR I WYDARZENIA - rok 2017/2018 WYDARZENIA - rok 2016/2017 WYDARZENIA - rok 2015/2016 WYDARZENIA - rok 2014/2015 WYDARZENIA - rok 2013/2014 WYDARZENIA - rok 2012/2013 Catering na 2019 r. Maluszki 2020/2021 Średniaki 2020/2021 Starszaki 2021/2022

Filia Pawlikowice

AKTUALNE WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2020/2021

SPACER  W  POSZUKIWANIU OZNAK JESIENI – ZERÓWKA

Dnia 23 września dzieci z oddziału zerowego postanowiły udać się na spacer w celu poszukiwania oznak jesieni, niezwykle kolorowej pory roku oraz zebrania jej darów w postaci liści i kasztanów. Po drodze uczyły się nazywać napotkane drzewa. Wszystkie przedszkolaki dzielnie zbierały leżące pod nimi kasztany oraz kolorowe liście. Wszystkie te „dary jesieni” wzbogaciły kącik przyrody w sali, a kasztany dzieci wykorzystają do ćwiczeń w liczeniu. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą oraz wzbogacenia wiedzy przyrodniczej przedszkolaków.

Jesień zagościła w sali naszej placówki.

DZIEŃ  PRZEDSZKOLAKA  W  ZERÓWCE

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

DZIEŃ  PRZEDSZKOLAKA  W  ŚREDNIAKACH

21 września dzieci z grupy "średniaki" świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym ważnym dniu wszyscy członkowie grupy przyszli do przedszkola ubrani na niebiesko. Nasza sala została udekorowana balonami oraz girlandą z napisem "Dzień Przedszkolaka". Ten dzień upłynął pod znakiem zabawy, konkursów i uśmiechu. Tuż po śniadaniu odbyły się zabawy muzyczne z wykorzystaniem kolorowych balonów. Zorganizowaliśmy konkurs sportowy, w którym dzieci musiały się wykazać sprawnością i zwinnością. Wspólnie tańczyliśmy "Macarenę" a później odwiedził nas klaun, który grał z dziećmi w "Trzy kubki" oraz zaprosił do FotoBudki. Było też malowanie twarzy oraz skręcanie balonów dzięki czemu uśmiech nie schodził z twarzy przedszkolaków. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale z życzeniami. Na koniec udaliśmy się na przedszkolny plac zabaw, gdzie dzieci łapały bańki mydlane. Otrzymały również słodki poczęstunek udekorowany świeczkami.

DZIEŃ  PRZEDSZKOLAKA  W  GRUPIE  MALUCHÓW

21 września w naszych oddziałach przedszkolnych odbył się Dzień Przedszkolaka. W tym roku każda grupa obchodziła ten dzień na swojej sali.  Aby uczcić tak ważne dla przedszkolaków święto tego dnia dzieci z grupy maluchów przyszły ubrane na czerwono. Sala grupy maluchów w której odbywała się uroczystość miała świąteczny wystrój, była udekorowana kolorowymi balonami i napisem „Dzień Przedszkolaka”. Po śniadaniu dzieci w doskonałych humorach zebrały się na swojej sali. Grupa maluchów  uczestniczyła w krótkiej pogadance na temat Dnia Przedszkolaka oraz zapoznała się z kodeksem wzorowego przedszkolaka. Następnie przedszkolaki nauczyły się piosenki pt: „Jestem małym przedszkolakiem” i zaśpiewały utwór z improwizacją ruchową. Wychowawczyni grupy Pani Katarzyna Kornio przywitała dzieci  zebranych zabawą integracyjną: „ Tańczymy labada”. Następnie przedszkolaki przy wesołych rytmach muzyki bawiły się w „starego niedźwiedzia ”, „mam chusteczkę haftowaną”. Zabawa ruchowa pt. „Ram, zam, zam” oraz konkurs „kto pierwszy siądzie na krzesełko” dostarczyły dzieciom wiele radości. Pod koniec uroczystości dzieci miały okazję potańczyć przy smerfnych hitach i namalować pastelami  na czerwonych kartkach swój wizerunek. Jak na wspólne świętowanie przystało, nie mogło zabraknąć drobnych upominków dla przedszkolaków. Dzieci z grupy maluchów otrzymały odznaki „Dzień przedszkolaka” oraz naklejki. Na koniec dzieci udały się na przedszkolny plac zabaw, gdzie łapały bańki mydlane. Dzieci otrzymały również słodki poczęstunek udekorowany świeczkami.

Dzień Przedszkolaka dostarczył dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno będą go długo i ciepło wspominać.

BEZPIECZNIE  NA  DRODZE

W trzecim tygodniu września dzieci z grupy „średniaków” poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W trakcie realizacji tego tematu dzieci sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności na przejściu dla pieszych przy naszej placówce. Przedszkolaki bez problemów poradziły sobie z prawidłowym przechodzeniem na drugą stronę jezdni. Potrafiły zastosować w praktyce zasady omawiane na zajęciach. Przy okazji postanowiliśmy wykorzystać piękną pogodę i wyruszyć dalej na spacer. Wszyscy szczęśliwi i uśmiechnięci wrócili do przedszkola z nowymi doświadczeniami.

SPACER  NA SKRZYŻOWANIE ULIC.

14 września dzieci z oddziału zerowego wybrały się na  wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad  ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Przedszkolaki z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe, a przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.
Teraz  już każdy zerówkowicz wie, jak należy zachowywać  się na ulicy,  gdzie może  przechodzić przez ulicę, na jakim świetle, a także wie, że światło  żółte  dotyczy tylko ruchu samochodowego.