KONTAKT O NAS Regulamin i ramowe rozkłady dnia AKTUALNE WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2020/2021 WYDARZENIA 2020 SEMESTR II WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2019/2020 WYDARZENIA - rok 2018/2019 SEMESTR II WYDARZENIA - rok 2018/2019 SEMESTR I WYDARZENIA - rok 2017/2018 WYDARZENIA - rok 2016/2017 WYDARZENIA - rok 2015/2016 WYDARZENIA - rok 2014/2015 WYDARZENIA - rok 2013/2014 WYDARZENIA - rok 2012/2013 Catering na 2019 r. Maluszki 2020/2021 Średniaki 2020/2021 Starszaki 2021/2022

Filia Pawlikowice

ODZIAŁY PRZEDSZKOLNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MIETNIOWIE

FILIA W PAWLIKOWICACH

• Nasza szkoła mieści się w Pawlikowicach nr 61 – w centrum wsi przy drodze wojewódzkiej 964 i jest filią Szkoły Podstawowej w Mietniowie. W budynku szkoły są 3 odziały przedszkolne.
  • Organem prowadzącym placówkę jest Gmina Wieliczka.
  • W budynku szkoły mieszczą się trzy sale zabaw wyposażone w zabawki, sprzęt sportowy i pomoce dydaktyczne oraz kuchnia, 2 szatnie: dla dzieci młodszych i starszych oraz pomieszczenie administracyjne. Przy budynku znajduje się plac zabaw dla dzieci z piaskownicą, zjeżdżalnią, drabinkami, równoważnią, bujakami i bramkami do piłki nożnej. Podczas zabaw na placu zabaw dzieci korzystają ze sprzętu sportowego.
  • Oddziały przedszkolne znajdujące się w szkole są czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 17:00. Realizacja podstawy programowej odbywa się w godz. 8:00-13:00.
  • Do oddziałów przedszkolnych przyjmujemy dzieci w wieku od 3-6 lat.
  • W naszej placówce zapewniamy dzieciom trzy posiłki dziennie: śniadanie o godz.9:00, obiad o godz.12:00 i podwieczorek o godz. 14:30. W trakcie pobytu  dzieci również otrzymują soki, wodę, owoce, warzywa.
  • Kadrę pedagogiczną stanowi dyrektor Robert Bebas; zastępca dyrektora i pedagog Bożena Jaworska; pięć nauczycielek: Bożena Tomasik, Małgorzata Windak, Katarzyna Kornio, Małgorzata Rataj, Monika Piekarczyk; siostra Cyryla katechetka. Nauczycielki posiadają również kwalifikacje do prowadzenia zajęć z logopedii, języka angielskiego. Pracownicy administracyjno-obsługowi to: księgowa Edyta Jaglarz; sekretarka Kinga Dudek; pomoc nauczyciela: Renata Marzec; technolog żywienia Marta Bidzińska; woźne oddziałowe: Małgorzata Ptak, Renata Majka, Klaudia Oprych; sprzątaczka Zofia Sobos i konserwator Wiesław Szawica. Część kadry tj. dyrektor, zastępca dyrektora, siostra katechetka, księgowa i sekretarka pracują w szkole w Mietniowie i Pawlikowicach.
  • Zajęcia w  odbywają się w oparciu o podstawę wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez MEN oraz "Program wychowania przedszkolnego" - "Trampolina" Jolanty Kopały. Zajęcia prowadzimy w formie atrakcyjnych zabaw rozwijających wszechstronne możliwości i zdolności dzieci, wykorzystujemy wypracowane metody i formy pracy, ofertę dostosowuje-my do potrzeb rodziców, zainteresowań i zdolności dzieci.
  • Od 2011 roku realizujemy program rozwoju przedszkola, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, poznanie przyrody i zagadnień ekologii oraz rozwój fizyczny przedszkolaków, a także bezpieczne zachowanie w budynkach i na ulicy.
  • W szkole organizujemy koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne, wycieczki do środowiska przyrodniczego (las, park, sad, zoo), muzeum, sali zabaw, zakładów pracy, organizujemy spotkania z osobami o ciekawych profesjach i zainteresowaniach.
  • Dzieci uczestniczą w zajęciach na basenie i zajęciach rytmiczno - tanecznych.
  • W Szkole Filialnej w Pawlikowicach znajdują się tylko oddziały przedszkolne. Obecnie są 3 oddziały przedszkolne tj. maluszki, średniaki i starszaki. Do grupy maluszków uczęszczają dzieci 3,4 letnie, do grupy średniaków dzieci 4,5 letnie, a do grupy starszaków dzieci 5 i 6 letnie.
  • W naszej placówce odbył się remont: wymiana okien, ocieplenie budynku, zmiana elewacji.
  • Tak wyglądał nasz budynek przed remontem :

• Wygląd obecny budynku