Filia Pawlikowice 2022/2023

AKTUALNE WYDARZENIA - LUTY 2022

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w Karnawale!

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
W poniedziałek 28 lutego 2022 roku odbył się bal dla dzieci z naszej placówki.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.

Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana itp.
Przedszkolaki świetnie się bawiły w gronie nauczycieli oraz prowadzącego, który uatrakcyjnił nasz bal przebierańców, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Muzyka porwała wszystkich do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na wykonanie pamiątkowej fotografii.

WYCIECZKA  DO  SKLEPU

25 lutego dzieci z oddziału zerowego wybrały się do pobliskiego sklepu "LEWIATAN" w Pawlikowicach. Wizyta związana była z tygodniowym tematem pracy „Kim będę, gdy dorosnę”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów oraz użycie zwrotów grzecznościowych. Przedszkolaki miały okazję obserwować pracę sprzedawcy oraz kasjerki, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. Wizyta w sklepie była zarówno doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania się w miejscu użyteczności publicznej, jak również ogromną frajdą dokonania w nim wspólnego zakupu.

Na zakończenie wycieczki dokonaliśmy drobnych zakupów w postaci mąki, soli i oleju. Po powrocie do przedszkola zakupione towary wykorzystaliśmy do wykonania masy solnej, z której robiliśmy produkty jakie można kupić w sklepie. Wycieczka zainspirowała przedszkolaków do podjęcia zabaw w „Sklep” w naszym kąciku tematycznym. Ponadto dzieci otrzymały breloczki, za które wszyscy z radością podziękowali.

Serdecznie dziękujemy pracownikom sklepu "Lewiatan" za umożliwienie zorganizowania wycieczki, miłe przyjęcie oraz przekazanie żetelnej i zrozumiałej dla dzieci informacji o ich pracy, a także za drobne upominki.

TEATRZYK "HISTORIA O TALENTACH"

24 lutego 2022 r.  w naszym przedszkolu znów gościliśmy teatr Eden z Wieliczki. Aktorzy przygotowali dla nas sztukę pt. „Historia o talentach”. Spektakl pozwolił zrozumieć dzieciom co to znaczy, że ktoś ma talent i dlaczego warto go rozwijać. Uczył, że każdy powinien sumienne wykonywać swoje obowiązki, ale również korzystać z beztroskiej  zabawy. Tego też nie zabrakło w czasie spektaklu, bo aktorzy angażowali dzieci do wspólnej zabawy w teatr.