Filia Pawlikowice 2022/2023

AKTUALNE WYDARZENIA - GRUDZIEŃ 2021

WIGILIA

Dnia 22 grudnia w środę w każdej  grupie odbyła się uroczysta Wigilia.  Jak co roku wzięły w niej udział wszystkie dzieci i pracownicy naszej placówki. Uroczysty obiad w każdej grupie poprzedziło wspólne kolędowanie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Po takich wzruszających chwilach, dzieci z wielkim przejęciem usiadły do wspólnego stołu i zjadły wigilijny obiad przygotowany przez catering.  Dzieci smakowały barszczyk, rybę oraz surówkę z kapusty. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Konkurs kolęd i pastorałek pt. „Hej kolęda, kolęda”

22 grudnia odbył się w naszej placówce konkurs kolęd i pastorałek pt. „Hej kolęda, kolęda”. W tym dniu odbyło się także rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród miało miejsce tuż przed wigilią klasową. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować dowolną kolędę lub pastorałkę .  Do konkursu zgłosiły się 4 osoby z grupy maluchów, 7 osób z grupy średniaków oraz 5 osób z zerówki. Młodzi wokaliści spisali się fantastycznie o czym świadczy wysoki poziom występów. Jury miało dużo problemów, ponieważ wyłonienie laureatów okazało się niezwykle trudnym zadaniem. Po burzliwych obradach udało się wyłonić zwycięzców. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wspaniałe przygotowanie dzieci. Mamy nadzieję na wyższą frekwencję  w następnej odsłonie konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku!

GRUPA MALUCHÓW

I miejsce: Aleksandra Hankus, Ula Wandas

II miejsce: Daria Wąsik

III miejsce: Maja Sarnecka

GRUPA ŚREDNIAKÓW

I miejsce: Małgorzata Anioł

II miejsce: Laura Jagiełowicz

III miejsce: Bartłomiej Grzywacz

Wyróżnienia:

Dominika Włudyka, Barbara Wandas, Monika Janik, Szymon Frey

ZERÓWKA

I miejsce: Julia Patkaniowska

II miejsce: Amelia Mucha

III miejsce: Liliana  Kobas

Wyróżnienia :

Michał Łasocha, Emilia Ubik

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

TEATRZYK "LEGENDA O ŚWIĘTYM MIKOŁAJU"

W piątek 17 grudnia po raz kolejny w naszym przedszkolu gościł teatr Eden z Wieliczki. Tym razem aktorzy przygotowali przedstawienie pt. „Legenda o świętym Mikołaju”. Dzieci miały możliwość poznać piękną historię głównego bohatera i to, jak różne wydarzenia mogą wpłynąć na każdego z nas, jak mogą nas odmienić. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem śledziły losy bohatera i czekały, co dalej się wydarzy. Były dzieci, które chętnie brały czynny udział w przedstawieniu, pomagając jego bohaterom. Na koniec wszyscy przyznali, iż wiele radości przynosi obdarowywanie innych.

ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

„Wszystkie dzieci Mikołaj kochają

wszystkie dzieci na niego czekają

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każde dziecko z prezentów się cieszy.”

6 grudnia w poniedziałek 2021 roku oddziały przedszkolne w Pawlikowicach odwiedził bardzo miły i oczekiwany gość. Miał czerwony  strój, długą białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógłby nikt inny tylko św. Mikołaj, który zagościł w sali zerówki, gdzie kolejno przybyły poszczególne grupy ubrane w czerwone i świąteczne stroje. Przedszkolaki z każdej grupy śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło sobie zrobić z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość, przejęcie, czasem wielki strach. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!