Filia Pawlikowice 2022/2023

AKTUALNE WYDARZENIA - LISTOPAD 2021

DZIEŃ MISIA I ANDRZEJKI

25 listopada wszystkie dzieci z naszej placówki pojechały do Parku Rozrywki „HipiHoop” w Myślenicach. Wyjazd ten zorganizowany był z okazji Światowego Dnia Misia i Andrzejek. Na miejscu dzieci miały zorganizowane zabawy taneczne przy muzyce, wróżby, ale był też czas na swobodną zabawę na sali zabaw. Podczas tańców przedszkolaki mogły poruszać się, porobić różne wygibasy próbując naśladować ruchy animatorek, które prowadziły te zabawy. Wszystkim dzieciom sprawiało to wiele radości. Kiedy nadszedł czas na wróżby, każdy dowiedział się, co go czeka w najbliższym czasie, a także, kim zostanie w przyszłości, jaki zawód będzie wykonywał. Na koniec dzieci lały wosk i odczytywały, co przedstawiają uformowane kształty.

Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu. Zabawy i wróżby bardzo się im podobały. Nawet w drodze powrotnej do przedszkola dzieciaki wspominały zabawy i z wielkim przejęciem opowiadały o wróżbach i o tym, co ich czeka.

ZBIÓRKA  ZAKRĘTEK

W dniach 25-29.11.2021r. w naszej placówce po raz kolejny została zorganizowana zbiórka zakrętek plastikowych. Nasza akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a dzieci chętnie i dzielnie przynosiły uzbierane w domu zasoby. Przedsięwzięcie to miało na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych, zwrócenie uwagi na konieczność niesienia pomocy słabszym
i potrzebującym. Takie działania uświadamiają, że wspólnymi siłami można dużo osiągnąć, że gdy każdy da coś od siebie, nawet niewiele, razem można uzyskać bardzo dużo.

Wszystkie uzbierane zakrętki zostały przekazane na rzecz Natalii Zięby, podopiecznej Fundacji Dzieciom i Programu „Zdążyć z pomocą”.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji,

a w szczególności rodzicom Helenki i Antosia Sznajder.

WARSZTATY CUKIERNICZE

17 listopada 2021 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach ręcznego tworzenia lizaków.

Na przenośnej linii produkcyjnej, dzieci pod okiem profesjonalistów, mogły samodzielnie wykonać kolorowe lizaki. Dowiedziały się, na czym polega zawód cukiernika, z czego otrzymujemy naturalne barwniki i aromaty, jak powstają barwy pochodne.

Możliwość aktywnego uczestnictwa w tych warsztatach to bardzo ciekawe i edukacyjne wydarzenie. To wyzwalanie twórczej aktywności, zaangażowania, samodzielności, połączone z zabawą i słodką satysfakcją. Samodzielnie wykonane lizaki, dzieci zabrały do domu.

ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to jedna z najważniejszych  dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej. Dzieci poznają narodowe symbole i uczą się szacunku dla tych symboli. Rozmawiamy także o wolności, uczymy się właściwie ją pojmować.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada,  dzieci z wszystkich grup przedszkolnych recytowały patriotyczne wiersze, śpiewały patriotyczne pieśni.

O godzinie 11:11, w ramach akcji ”Szkoła do Hymnu”,  przedszkolaki wraz z swoimi paniami odśpiewały  nasz narodowy hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.

Kształtowanie postaw patriotycznych jest bardzo ważnym elementem wychowania i edukacji od najmłodszych lat. Wszystkim Paniom, Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

PRZEDSTAWIENIE  "ODWAŻNY  PASTUSZEK".

10 listopada 2021 w naszej placówce gościł teatr EDEN z Wieliczki.
Przedstawienie pt. „Odważny Pastuszek ” opowiadało o pasterzu Dawidzie, który dzięki swojej odwadze pomógł Królowi zapanować nad złym humorem.   Przedstawienie angażowało dzieci do wspólnego przeżywania akcji. W trakcie widowiska, dzieci pomagały aktorom budować zagrodę dla owieczek, śpiewały kołysankę dla niedźwiedzia i piosenkę dla Króla. Bogata sceneria, stroje i radosne przedstawienie akcji wprawiały dzieci w doskonały nastrój. Przedstawienie niosło w sobie przesłanie szacunku wobec każdej osoby, szczególnie młodszej i słabszej oraz dobroci, która potrafi czynić cuda nawróceń w życiu nawet kapryśnego Króla. Po zakończeniu występu aktorzy zostali nagrodzeni głośnymi brawami.

JAŚ  I  MAŁGOSIA

Jako że dzień 5 listopada jest dniem Postaci z Bajek, dzieci z naszej placówki wzięły udział w teatrzyku kukiełkowym pt. „Jaś i Małgosia”, przedstawionym przez firmę „Pixel” z Grybowa. Przedstawienie było bardzo interesujące. Ciekawa muzyka i estetycznie wykonane kukiełki zaintrygowały wszystkie dzieci. Grzecznie i z przejęciem obserwowały one przygody Jasia i Małgosi.

Po skończonym przedstawieniu każde dziecko wzięło udział w sesji zdjęciowej w jesiennej scenerii.