Filia Pawlikowice 2022/2023

AKTUALNE WYDARZENIA - PAŹDZIERNIK 2021

DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie.

W tym uroczystym dniu przedszkolaki ze wszystkich oddziałów przedszkolnych zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń oraz piosenek.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, za trud włożony w przygotowanie galowych strojów dla dzieci oraz za wszystkie ciepłe słowa skierowane pod adresem personelu placówki. Dzień Edukacji Narodowej to szczególna uroczystość, zarówno dla nauczycieli jak i rodziców i dzieci. Szacunek i podstawowe wartości moralne jakich uczymy się wzajemnie od siebie, są bezcenne.

PRZEDSZKOLNE  ŻYCIE  MALUSZKÓW

Pierwszy miesiąc roku szkolnego za nami, już drugi w połowie, więc pochwalimy się, co my maluszki w tym przedszkolu robimy. Początki to ciężki okres dla każdego przedszkolaka, ale nasza grupa była bardzo dzielna i świetnie sobie poradziła. Już od początku zaczęliśmy pracować: a to słuchaliśmy różnych wierszy i opowiadań, śpiewaliśmy, kolorowaliśmy, wykonywaliśmy zadania w książkach, malowaliśmy farbami, wyklejaliśmy papierem kolorowym, wycinaliśmy różnego rodzaju wzory a nawet bawiliśmy się w kucharzy. Tych wszystkich zajęć było naprawdę sporo i były one bardzo ciekawe. Każdy dzień był wypełniony ciekawymi zadaniami i nie było czasu na nudę. Mimo takiego ogromu pracy zawsze zostawał nam czas na świetną zabawę. Możemy, więc śmiało powiedzieć, że w przedszkolu jest super!

PRZEDSTAWIENIE  TEATRALNE

11 października 2021r. w naszym przedszkolu gościł teatr Eden z Wieliczki z przedstawieniem „O dobrym człowieku”. Dzieci z bardzo dużym zaciekawieniem i niecierpliwością czekały na to wydarzenie. Wszystkie przedszkolaki chętnie brały udział w przedstawieniu, które opowiadało o losach pewnego kupca. Kupiec ten został napadnięty przez złego człowieka, zbója i niestety nie każdy przechodzień chciał mu pomóc. Znalazł się jednak dobry człowiek, który udzielił pomocy potrzebującemu. Historia ta pokazała, że warto bezinteresownie pomagać i być dobrym dla innych, ponieważ to dobro zawsze do nas powraca.