Filia Pawlikowice 2022/2023

AKTUALNE WYDARZENIA - CZERWIEC 2022

ZABAWY NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - DMUCHANE ZAMKI

Zabawa, która nigdy się nie nudzi! Gwarancja uśmiechu na dziecięcej twarzy!

W czwartek 23 czerwca do naszego przedszkola zagościły dmuchańce z wizerunkiem bohaterów ulubionych bajek. W godzinach przedpołudniowych wszystkie przedszkolaki mogły do woli bawić się na dmuchanych zamkach. Były to multiatrakcje, gdyż posiadały: zjeżdżalnię, trampolinę z torem, tunel oraz suchy basen.

Jak wiemy wszystkie dzieci kochają ogrodowe dmuchańce. Każde dziecko uwielbia skakać, zjeżdżać na zjeżdżalni, wspinać się czy pokonywać tor przeszkód. Takie zabawy są idealną formą aktywności na świeżym powietrzu, rozwijają motorykę dużą, koordynację ruchową oraz siły, są też doskonałym sposobem na rozwijanie kontaktów społecznych. Aktywność taka jest, więc wskazana dla prawidłowego rozwoju wszystkich dzieci.

Ten dzień wszystkim przedszkolakom przyniósł dużo radości, zabawy
i uśmiechu a dodatkową atrakcją była wata cukrowa.

Dziękujemy Radzie Rodziców, która zasponsorowała dzieciom tąradosną atrakcję.

WYCIECZKA DO ZOO

Dnia 23 czerwca 2022 r. dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych z Pawlikowic były na terenie Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Zwiedzając piękne zoo dzieci mogły zapoznać się z wieloma gatunkami zwierząt, które znały ze zdjęć oraz z ilustracji. Dzięki obserwacji dzikich zwierząt, przedszkolaki poznały ich wygląd oraz tryb życia. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka, wróciły do placówki zadowolone i podekscytowane.

NAJPIĘKNIEJSZY  PREZENT

21 czerwca 2022 roku, już po raz kolejny z wizytą w naszej placówce pojawili się aktorzy Teatru Eden. Tym razem opowiedzieli nam historię małego chłopca o imieniu Piotruś, którego największym marzeniem było spędzenie swoich urodzin ze swoim zapracowanym tatą. Historia pokazuje, że tak naprawdę liczy się w życiu to czego nie kupimy za żadne pieniądze.  Bliskości  rodziców nie zastąpi żadna drogocenna zabawka.

WYCIECZKA  DO  RABKOLANDU

15.06.2022 r. dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych z Pawlikowic odwiedziły Park Rozrywki w Rabce-Zdrój. Przedszkolaki z wielką radością korzystały z dostępnych atrakcji. Oglądały pokazy ruchomych figur, kręciły się na karuzelach, jeździły samochodzikami, bawiły się dużymi klockami, pływały łódeczkami oraz pontonami, a nawet odwiedziły „odwrócony dom”, gdzie nie istnieją prawa grawitacji. Dzieci miały okazję jeździć na diabelskim młynie, mogły wtedy podziwiać górską panoramę. Zabawa nie miała końca na niezwykłych placach zabaw. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Nikt z uczestników nie czuł zmęczenia i żadne dziecko nie chciało kończyć zabawy i wracać do domu.

DZIEŃ  DZIECKA

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak.

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci.To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! Właśnie z tej okazji w naszej placówce 10 czerwca 2022 roku miały miejsce ciekawe atrakcje. Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać,  jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…? Na te pytania odpowiedzi udzieliła Pani Dominika prowadząca warsztaty pszczelarskie. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, zobaczyły tradycyjne oraz nowoczesne ule oraz wysłuchały ciekawych opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Dzieci miały również okazję obejrzeć żywe owady w szklanym ulu. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Niektórym udało się zobaczyć nawet królową. Każdy przedszkolak mógł  też własnoręcznie wykonać świeczkę z wosku pszczelego. Zajęcia wywołały u dzieci żywe emocje oraz szerokie uśmiechy na ich twarzach. W przerwie dzieci mogły zajadać się watą cukrową oraz popcornem.

Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta mobilnego planetarium „Orbitek”. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w zagadkowy świat  kosmosu.  Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

SPEKTAKL  "PINOKIO"

6 czerwca 2022r. dzieci ze wszystkich oddziałów pojechały do Kampusu Wielickiego na przedstawienie teatralne pt. „Pinokio”. Spektakl został przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.Widowisko było niezwykle barwne i pełne pozytywnych emocji, które mocna udzieliły się odbiorcom, a wesoła muzyka, efekty świetlne i zabawne teksty sprawiły, że dzieci z ciekawością śledziły losy Pinokia. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w rozgrywanej akcji, z zachwytem na bieżąco komentując przygody głównego bohatera.

Morał z przedstawienia wypływał taki, że trzeba słuchać swoich rodziców, chodzić do szkoły i uczyć się, aby nie dać się oszukać innym.