Informacje dla rodziców uczniów klasy pierwszej od 1 września 2021. Catering w oddziałach przedszkolnych 2021 EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021 - INFORMACJE Plany klas I-III od 18 stycznia Paczka Świąteczna - pomoc dla rodzin Procedury postępowania w czasie epidemii Zmiana godzin lekcji Ubezpieczenie Bilety na autobus D1 Zajęcia nauki pływania dla uczniów klas I-III Forum Liderów Młodzieżowych Zajęcia integracyjne klasy 4a w Winnicy Wielickiej w Pawlikowicach Muzeum Narodowe - lekcja muzealna klasa 4a Lecja plastyki ,, Żywe obrazy" klasa 7a Zdalny rozwój kreatywności naszych uczniów. DZIEŃ MISIA - KOMUNIKAT MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW Trwają przygotowania do akcji charytatywnej w naszej szkole. Sukces Aleksandry Sobos z klasy 8b Wniosek rodzica - opieka świetlicowa Tydzień Mózgu Tydzień ECOlogiczny Zbieramy-pomagamy Wycieczka szkolna w Bieszczady ,,Noc w szkole" - Nowa szkoła daje nowe możliwości -klasa 5a Wyjazd do Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach - klasa 5a Z wizytą w Domu Jana Matejki - klasa 5a

Forum Liderów Młodzieżowych

5-6 października reprezentacja uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Forum Liderów Młodzieżowych. Pretekstem spotkania było uczczenie przypadającej na ten rok setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Przez dwa dni młodzi liderzy uczestniczyli w ciekawych spotkaniach, warsztatach i wykładach. O Bitwie Warszawskiej opowiadał młodym sam Marek Lasota, dyrektor krakowskiego Muzeum Armii Krajowej. Głównym zadaniem młodzieży było stworzenie i rozegranie gry terenowej inspirowanej wydarzeniami z 1920 roku. Podczas pracy młodzi uczestnicy uwolnili w sobie pasję, kreatywność i energię, które sprawiły, że efekt przerósł nawet oczekiwania organizatorów. Decydujące starcie na „frontach” odbyło się na płycie Rynku Głównego w Wieliczce w atmosferze współpracy i zabawy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas siódmych i ósmych: Paweł Blacha, Nadia Ćwiek, Gabriela Federowicz, Marzena Kamisińska, Dawid Kubicki, Ala Ochał, Klaudia Sochacka, Zosia Trojnar i Karolina Wróbel.

Akcja, w której uczestniczyliśmy, jest połączona z projektem "Szkolne inkubatory porozumienia”. W dniach 17-20 sierpnia wraz z grupą młodzieży z naszej szkoły uczestniczyliśmy w warsztatach skutecznego liderowania, komunikacji interpersonalnej itd., po to by, później, wraz z nauczycielami zaangażowanymi w projekt, prowadzić spotkania paramediacyjne w szkole dla młodszych uczniów, wykorzystywać nabyte umiejętności w różnych zadaniach projektowych. Wydaje mi się, że jest to ciekawe działanie, które może pomóc młodzieży ukształtować cechy przydatne w dorosłym życiu, także zawodowym, rozwinąć osobowość, dlatego cieszy mnie, że uczniowie tak mocno angażują się w różne działania. Z niecierpliwością czekamy na kolejne akcje!

Magdalena Frydrych