Informacja o projekcie W roku szkolnym 2018/2019 W roku szkolnym 2018/2019 cz,II W roku szkolnym 2019/20

Projekt "Inspiracje naukowe"

W roku szkolnym 2018/2019

W bieżącym roku szkolnym nasza Szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „Inspiracje naukowe”, realizowanego przez Politechnikę Krakowską im. T. Kościuszki w Krakowie
(w ramach Osi Priorytetowej III – Szkolnictwo Wyższe dla gospodarki i rozwoju). Przez najblizsze 2 lata uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach fizyko-chemicznych, prowadzonych przez pracowników naukowych, w laboratoriach Politechniki Krakowskiej.

16 marca 2019 - pierwsza grupa uczestników projektu (uczniowie klas 8) realizowali następujące tematy: 1. Chemia w środowisku. 2. Światło w analizie materii. Podczas zajęć uczestnicy projektu mieli okazję zapoznać się z częścią teoretyczną zagadnień (wprowadzenie) oraz samodzielnym wykonywaniem szeregu doświadczeń i badań (określanie pH roztworów, indykatory naturalne w kuchni, reakcje strąceniowe, badanie spektrofotometryczne itp.). Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów.