Wspieramy Marcela Sprzątanie Świata Zielona Szkoła - Rymanów-Zdrój Dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych Pomoc psychologiczno - pedagogiczna Dyżury pedagoga i psychologa Święto Edukacji Narodowej ,,Zielona Szkoła" klasa 8 - Bardo Śląskie Wycieczka klas 2 i 4 Kampania Pomarańczowej Wstążki Warsztaty tworzenia wiązanek z okazji święta zmarłych. Gminne obchody 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Obchody 11 Listopada w szkole XIII Bieg Niepodległości Dzień Patrona Szkoły Mikołajkowa Noc w Szkole Wspólne wykonywanie ozdób świątecznych. Kampania Społeczna No Promil No Problem Warsztaty przyrodnicze Spotkanie opłatkowe Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu - klasa VIII Dziękujemy!!! Akcja - Zbieramy zużyte baterie - podsumowanie

Kampania Pomarańczowej Wstążki

"Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać,
I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać."

W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej Kampanii Pomarańczowej Wstążki – przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpiecznie i szczęśliwie. Symbolem Kampanii jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „YES to prevention of child abuse!” ( „Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”). Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy i zwracający uwagę.

W piątek – 8 listopada – uczniowie klas 2, 4 i 5 wzięli udział w warsztatach z udziałem przedstawicieli Kampanii w gminie. Uczniowie mieli okazję przypomnieć i uświadomić sobie prawa dziecka. Powstał piękny i wartościowy plakat z prawami dziecka – wynik pracy całej grupy. Dzieci z klas młodszych wysłuchały bajki o słoniu i wykonały pracę plastyczną dot. emocji. Rozmawiały na temat rodzajów emocji, sposobu ich wyrażania, skutków różnych zachowań, poszukiwania pomocy w trudnych sytuacjach itp.

19 listopada, na Rynku Górnym w Wieliczce, przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w finale Kampanii.