Dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych Wymagania edukacyjne Zmiana planu zajęć Rozkład jazdy autobusu szkolnego Święto Edukacji Narodowej impreza czytelnicza - 89 urodziny Kubusia Puchatka Warsztaty przyrodnicze "Żyję zdrowo i kolorowo" Ślubowanie pierwszoklasistów Śniadanie daje moc Rocznica Odzyskania Niepodległości Sukcesy naszych uczniów Dzień Patrona Jasełka Spotkanie noworoczne Osiągnięcia uczniów i nauczycieli I okres 2015/2016 Konkursy przyrodnicze Rekolekcje 2016 Małopolski Konkurs Pięknego Czytania Turniej Pięknego Czytania Najpiękniejsza pisanka z soli - konkurs plastyczny Kiermasz Wielkanocny w Solnym Mieście Kontynuacja nauki w klasie I i II Powitanie Wiosny Konkurs Gminny "Tradycje Świąt Wielkanocnych" - SIUDA BABA Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem Dzień Ziemi Grupa teatralna Wolontariat Akademia z okazji 3 Maja Wycieczka do Niedzicy Karta rowerowa Konkurs "Kapliczki, krzyże przydrożne..." Wycieczka do Kopalni Soli Dzień Dziecka Zielona Szkoła - Piwniczna V Festyn Rodzinny Wizyta olimpijczyka Wędrówki po Polsce - projekt Memoriał im. Barbary Strzeleckiej Osiągnięcia uczniów i nauczycieli II okres 2015/2016

Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

12 kwietnia w świetlicy środowiskowej w Mietniowie w ramach kampanii Całą Polska Czyta Dzieciom odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem -  pisarzem dla dzieci i młodzieży, tłumaczem, leksykografem i poetą.Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum im Reytana w Warszawie. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku.  Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy.Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford.

Najważniejsze tytuły:
Co tam u Ciumków?
Czy wojna jest dla dziewczyn?
Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek
Kiedy chodziłem z Julką Maj
Tajemnica człowieka z blizną
Warszawa. Spacery z Ciumkami
Wielka wyprawa Ciumków
Wszystkie lajki Marczuka

Najważniejsze przekłady:
Ania z Zielonego Wzgórza – Lucy Maud Montgomery
Przemiana – Margaret Mahy
Przygody Tomka Sawyera – Mark Twain
Tajemniczy ogród – Frances Hodgson Burnett

Najważniejsze zdobyte  nagrody:
Nagroda Literacka m. st. Warszawy (2010) za książkę Warszawa. Spacery z Ciumkami
Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego (2006) za książkę Ciumkowe historie w tym jedna smutna
Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego (2011) za książkę Tajemnica człowieka z blizną
III nagroda w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren (2011) za książkę A niech to czykolada!
Złota Lista Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciomA niech to czykolada!Jak zakochałem Kaśkę KwiatekCzy wojna jest dla dziewczyn?
Nominacja w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY (2005) za książkę Co tam u Ciumków?
Nominacja w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY (2006) za książkę Pan Mamutko i zwierzęta
Nominacja w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY (2011) za książkę A niech to czykolada!
Nominacja w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY (2012) za książkę Wszystkie lajki Marczuka

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas  trzecich, czawartych, piatych i szóstych. Autor na początku  zadał dzieciom pytanie: "Jaki pierwszy zawód wykonywał, zanim zajął się pisaniem książek"? Padało wiele propozycji. Uczniowie uznali, że pan Paweł ze względu na swój wzrost, mógł być np. koszykarzem. Okazało się jednak, że był "najstraszniejszym" i najbardziej wymagającym nauczycielem języka angielskiego w warszawskim liceum. W związku z tym pisarz postanowił przepytać uczniów ze znajomości języka angielskiego. Dzieci wypadły całkiem nieźle, więc pan Beręsewicz zaczął opowiadać o swojej twórczości.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych przez pisarza rozmowach o książkach. Autor zapraszał chętnych i odważnych  na dyskusję o literaturze przy filiżance kawy  lub herbaty. Ochotników nie brakowało.Dzieci mogły wybierać wśród książek detektywistycznych (kryminalnych), miłosnych, książek o sporcie i modzie. Same decydowały o jakiej literaturze chcą rozmawiać, pijąc herbatę lub kawę z autorem Ciumków.

Poruszono więc wątek kryminalny w oparciu o książkę  "Tajemnica człowieka z blizną". Dyskutowano też o modzie i reklamach w nawiązaniu do  utworu "Noskawery" (przy okazji autor zdradził, co to jest noskawer i skąd się wziął...). Dla fanów piłki nożnej  autor przygotował swój najnowszy hit  pt: "Więcej niż  klub".Prezentując swoje książki,  przedstawiając ich bohaterów, nie zdradził żadnego zakończenia, zachęcając tym samym do sięgnięcia i samodzielnego poznania całych historii.

Z przyjemnością odpowiadał również na liczne pytania uczestników. Duże zadowolenie wywołała odpowiedź na pytanie pt.: „Jaka jest ulubiona książka napisana przez Pana?, na które odparł: „Uważam, że są to moje dzieci i z każdego dziecka jestem zadowolony”.

Paweł Beręsewicz rozdał wiele uśmiechów, autografów i dedykacji do swoich książek.

Na koniec złożył pamiatkowy wpis do kroniki szkolnej. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci.

Spotkanie zaowocowało już następnego dnia! W bibliotece szkolnej ustawiła się dłuuuuga kolejka uczniów,  pragnących wypożyczyć książki  Pawła Beręsewicza!

BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO WYPOŻYCZANIA!!!!