Dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych Wymagania edukacyjne Zmiana planu zajęć Rozkład jazdy autobusu szkolnego Święto Edukacji Narodowej impreza czytelnicza - 89 urodziny Kubusia Puchatka Warsztaty przyrodnicze "Żyję zdrowo i kolorowo" Ślubowanie pierwszoklasistów Śniadanie daje moc Rocznica Odzyskania Niepodległości Sukcesy naszych uczniów Dzień Patrona Jasełka Spotkanie noworoczne Osiągnięcia uczniów i nauczycieli I okres 2015/2016 Konkursy przyrodnicze Rekolekcje 2016 Małopolski Konkurs Pięknego Czytania Turniej Pięknego Czytania Najpiękniejsza pisanka z soli - konkurs plastyczny Kiermasz Wielkanocny w Solnym Mieście Kontynuacja nauki w klasie I i II Powitanie Wiosny Konkurs Gminny "Tradycje Świąt Wielkanocnych" - SIUDA BABA Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem Dzień Ziemi Grupa teatralna Wolontariat Akademia z okazji 3 Maja Wycieczka do Niedzicy Karta rowerowa Konkurs "Kapliczki, krzyże przydrożne..." Wycieczka do Kopalni Soli Dzień Dziecka Zielona Szkoła - Piwniczna V Festyn Rodzinny Wizyta olimpijczyka Wędrówki po Polsce - projekt Memoriał im. Barbary Strzeleckiej Osiągnięcia uczniów i nauczycieli II okres 2015/2016

Rekolekcje 2016

Informacja dla rodziców uczniów

Zgodnie z praktyką lat poprzednich, również i w tym roku planowane są Rekolekcje Wielkopostne w dniach 14, 15, 16 marca 2016 r. Dla uczniów szkoły uczęszczających na lekcje religii zajęcia rekolekcyjne są obowiązkowe.

Podstawą prawną do organizacji rekolekcji jest: Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. W sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach, które w § 10. 1. brzmi: „Uczniowie uczęszczający na naukę religii uzyskują trzy kolejne dni zwolnienia z zajęć szkolnych w celu odbycia rekolekcji wielkopostnych, jeżeli religia lub wyznanie, do którego należą, nakłada na swoich członków tego rodzaju obowiązek. Pieczę nad uczniami w tym czasie zapewniają katecheci. Szczegółowe zasady dotyczące organizacji są przedmiotem odrębnych ustaleń między organizującymi rekolekcje a szkołą”.

W Szkole w Mietniowie zajęcia rekolekcyjne dla uczniów zostaną zorganizowane zgodnie z planem rekolekcji przedstawionym przez katechetów. Jednak oprócz zajęć rekolekcyjnych planowane są również zajęcia lekcyjne oraz zajęcia opiekuńczo - wychowawcze prowadzone przez nauczycieli.  Dokładny plan zajęć w tych dniach uczniowie otrzymają od wychowawców klas. W przypadku zajęć rekolekcyjnych, które odbywają się w Kościele w Pawlikowicach, uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę. Zajęcia świetlicy szkolnej odbywają się normalnie (od 7.30 do 17.00).

Zajęcia rekolekcyjne dla uczniów odbywają się w czasie zajęć lekcyjnych.

MISTERIUM 2016

W ramach przeprowadzonych rekolekcji wielkopostnych uczniowie klas 1-6 wzięli udział w misterium, przygotowanym przez klasy 5. W czasie krótkiej inscenizacji zgromadzeni uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję prześledzić stworzenie świata, mękę i śmierć Jezusa oraz Jego ogromne miłosierdzie względem każdego człowieka. "Zbawienie przyszło przez krzyż..."

O oprawę muzyczną zadbała również p. Pernet, za co serdecznie dziękujemy:-)