Nawigacja

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM Prezentacja biblioteki urodziny  Kubusia Puchatka - impreza czytelnicza Klub Przyjaciół Książki SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW KĄCIK DLA RODZICÓW UCZNIOWIE POLECAJĄ ZOSTAŃ NASZYM SZKOLNYM POETĄ !! KSIĘGA TWÓRCZOŚCI UCZNIÓW SPOTKANIA AUTORSKIE BIBLIOTEKA POLECA CIEKAWOSTKI Z CZASOPISM... ...ale to już było...2009 rok ale to już było... 2012/2013 ale to już było ... rok szkolny 2014/2015 ...ale to już było...rok 2015/2016 SUKCESY CZYTELNICZE NASZYCH UCZNIÓW

Biblioteka

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

   

SUKCES W POWIATOWYM TURNIEJU PIĘKNEGO CZYTANIA

NASI UCZNIOWIE CZYTAJĄ NAJPIĘKNIEJ W CAŁYM POWIECIE WIELICKIM!!!

28 maja 2013 w Grodkowicach odbył się powiatowy etap Turnieju Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział mistrzowie czytania z poszczególnych gmin w powiecie wielickim, wyłonieni w gminnych etapach Turnieju Pięknego Czytania. Gminę Wieliczka reprezentowało aż 2 uczniów z naszej szkoły - Miłosz Kalinowski oraz Mia Mistak, którzy zajęli I i II miejsce w etapie gminnym  (więcej informacji  - gminny Turniej Pięknego Czytania).

Zadaniem uczestników turnieju było zaprezentowanie 2-minutowego tekstu prozy oraz drugiego tekstu, nieznanego sobie wcześniej, przygotowanego przez organizatorów. Na zapoznanie się z nim uczniowie mieli zaledwie kilka minut. Z roku na rok organizatorzy coraz wyżej podnoszą poprzeczkę, przygotowując dla uczniów wręcz "arcytrudne" teksty (można się z nim zapoznać poniżej). Jednakże nasi uczniowie podołali wyzwaniu, zdobywając 2 miejsca na podium!

I MIEJSCE  - MIŁOSZ KALINOWSKI

III MIEJSCE - MIA MISTAK                                            GRATULUJEMY!!!                                                              

          

 

Fragment tekstu obowiązkowego  w Powiatowym Turnieju Pięknego Czytania, przygotowany przez organizatorów:

 

 

"Skrzyp szczypcem skrzekliwie szczygła strzygł, a potem okrzepł był przez to  Krzysztof, zaś wziął i zwiądł Wiktor, gdyż błyszczeć zwykł, a nie zwykł jeść. Po Brdzie brną drwa i kra się skradać musi. Wziął zaraz teść pięść by trząść gdzieś część i z części  treść wydusić. Zgiął fąfla bąk i spiął się w pąk, czym bździangwę sklął  i zrobił w trąbę."

 

 

Sukcesy naszych uczennic w gminnym Konkursie Recytatorskim

 

58. Ogólnopolski Konkursu Recytatorski - eliminacje gminne

W dniach 14-15 marca 2013 r. w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbyły się eliminacje gminne 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do rywalizacji zgłosiło się 63 reprezentantów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Wieliczka prezentując swoje umiejętności w czterech kategoriach: recytacja, wywiedzione ze słowa, poezja śpiewana, teatr jednego aktora. Jury, w skład którego weszli studenci ostatniego roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, pod przewodnictwem Anny  Marii Stachoń, w składzie: Aleksandra Pisula oraz Tomasz Madej doceniło uczennice z naszej szkoły, przyznając następujące  nagrody i wyróżnienia:



W turnieju recytatorskim - kategorii szkoły podstawowe klasy IV – VI:



II miejsce     - Kinga Halama ucz. kl. 4 a


Wyróżnienie  -  Martyna Sokołowska ucz. kl. 4 a

 

Laureaci  gminnych eliminacji  58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zakwalifikowani zostali to kolejnego etapu -  na szczeblu powiatowym, który odbędzie się  już 22.03.2013. 

W kategorii klas 1-3 naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnego konkursu recytatorskiego: Zuzia Pietrzak oraz Ania Janus.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

                               

              

Zwycięzcy Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 4-6

 

 

Uczestnicy Gminnego Etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego; klasy 1-3

 

 

Laureaci II miejsca Gminnego Etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

 

 

 

Dziękujemy CKIT Wieliczka /Eva Hajduk/ za udostępnienie zdjęć z konkursu.

 

Sukcesy w Gminnym Turnieju Pięknego Czytania

 

Przeczytali najpiękniej!

17 kwietnia 2013 roku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się kolejny, już 10, Turniej Pięknego Czytania – konkurs, który gromadzi we wspólnej rywalizacji najpiękniej czytające dzieci z gminy Wieliczka. Ma on na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do doskonalenia techniki czytania i interpretacji tekstu literackiego.

 

Tym razem w czytelniczych zmaganiach wzięło udział 29 uczniów z 12 szkół podstawowych oraz 11 uczniów z 4 gimnazjów. W pierwszej części dzieci miały za zadanie przeczytać przygotowany przez siebie wcześniej tekst, a następnie tekst przygotowany przez organizatora. W tym roku dla uczestników szkół podstawowych przygotowano bajkę filozoficzną pt: „Drogocenna perła”.


Jury, składające się z nauczycieli wielickich szkół oceniało min. płynność czytania, interpretację czytanego tekstu oraz dykcję. 

Decyzją jury, w kategorii szkół podstawowych zwycięzcami zostali:

I miejsce: Mia Mistak /Sz. P. w Mietniowie/
II miejsce: Miłosz Kalinowski /Sz. P. w Mietniowie/

III miejsce: Wiktoria Błaszczak /Sz. P. w Śledziejowicach/

w kategorii szkół gimnazjalnych najlepsi okazali się:

I miejsce: Gabriel Węgrzyn /Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich/
II miejsce: Maria Komisarz /Gimnazjum w Wieliczce/ 
III miejsce: Martyna Woźniak /Gimnazjum w Wieliczce/

Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Pięknego czytania, który odbędzie się w Grodkowicach.

 

 TRZYMAMY   KCIUKI i życzymy powodzenia!

 

 

 

 

 

Sukcesy w gminnych konkursach związ. z Rokiem Korczaka

W styczniu uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w gminnym  konkursie plastycznym pt: "Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"  oraz w  konkursie literackim  "Gdybym był królem" uczestniczyli w uroczystej gali zakończenia obchodów  Roku Korczaka w sali Magistratu w Wieliczce. Nagrodę  za zdobycie I miejsca w konkursie literackim odebrała uczennica klasy 6 Kasia Gabryś, zaś uczennica  klasy 3 Karolinka Szklarska zdobyła nagrodę za III miejsce w konkursie plastycznym. Poniżej za zgodą  autorek, przedstawione są ich zwycięskie , nagrodzone dzieła. Zapraszamy do zapoznania się z nimi i podziwiania:)

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 

Reprezentacja uczniów naszej szkoły podczas uroczystości zakończenia obchodów Roku Korczakowskiego w Sali Magistratu w Wieliczce

 

 

Praca nagrodzona 3 miejscem w gminnym konkursie plastyczym pt: "Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", autorka: Karolina Szklarska kl. 3

 

Esej nagrodzony I miejscem w gminnym  konkursie literackim pt: "Gdybym był królem"

lMotto:

„Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,

ale po to, abym ja działał i kochał”

Janusz Korczak

 

GDYBYM BYŁ KRÓLEM... - esej

 

Uważam, że sprawowanie funkcji króla to wielki zaszczyt i powód do dumy. Nie jest to jednak wcale takie proste. Król ma dużo obowiązków i musi podejmować wiele trudnych decyzji. Żyje dla kraju, nie dla siebie, zawsze musi brać pod uwagę opinie innych osób. Władca powinien być obiektywny, ale także mieć własne zdanie. Musi podejmować ważne decyzje i nie może popełniać błędów. Król musi być przede wszystkim mądry, odpowiedzialny i zdolny ponieść wiele wyrzeczeń dla dobra kraju.

W pierwszej jednak chwili pomyślałam, że to byłoby wspaniałe „być królem”! Mieć ogromne pałace, a w nich cudowne komnaty, przepiękne stroje i nieprzebrane bogactwa
w skarbcach. Nosić koronę, berło, przechadzać się w purpurowo-złotych szatach…
Rozkazywać służbie gotowej na każde skinienie, ludziom, którzy wyręczą mnie w najbardziej nielubianych czynnościach.

Być królem... Podróżować po świecie, zwiedzać najcudniejsze krainy i miejsca,
w których zawsze świeci słońce. Tak! To cudowne - być królem! Jednak później przyszła refleksja i niepokojąca myśl „czy to na pewno o to chodzi w rządzeniu i byciu władcą?”

Władza daje poczucie mocy, że król może więcej niż inni. Ale skoro tak, to może także więcej niż od innych wymaga się od władcy? Czytałam o wielu monarchach zarówno postaciach historycznych jak i fikcyjnych. Więc gdybym była królem, to jakim królem bym była?

Mogłabym być jak Kazimierz Wielki, który „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Tylko on jeden w historii Polski nazywany jest Wielkim, bo nikt inny nie zadbał o swój kraj i swoich poddanych jak on. Dobry, mądry król Kazimierz troszczył się o rozwój miast i wsi, budował trakty i grody warowne, ale przede wszystkim ufundował Akademię Krakowską – pierwszy uniwersytet w Polsce. Dostrzegał, że postęp kraju musi iść w zgodzie z rozwojem ludzi.

Gdybym była królem, chciałabym być podobna do znanej z kart historii idealnej królowej – świętej Jadwigi. Królowa Jadwiga była uważana za wzór cnót i pobożności. Ufundowała wiele kaplic i kościołów, pomagała ludziom biednym i chorym. Była taką monarchinią, jaką ja chciałabym się stać - dobrą, troszczącą się o kraj, pomagającą ludziom. Ona także doceniała wartość nauki. Swoje klejnoty w testamencie przekazała na odnowienie Akademii Krakowskiej, by znów jak za czasów Kazimierza kształciła młodych żaków.
To także wzór postępowania władcy!

 A Król Maciuś I - był jeszcze dzieckiem kiedy został królem i choć miał dopiero dziesięć lat był, dobrym i odpowiedzialnym władcą, który wiedział, że sprawy państwa są ważniejsze od własnych przyjemności. Gdybym była królem, starałabym się być taka jak on, chociaż to właśnie jego historia pokazuje, że niełatwo jest rządzić państwem.

Chciałabym bardzo, by w moim kraju żyli szczęśliwi i dobrzy ludzie, wzajemnie życzliwi i pomocni, by nikt nie cierpiał z powodu biedy. Jednak najważniejszym dla mnie byłoby zapewnić każdemu dziecku życie w dobrej, kochającej rodzinie, bo jak mawiał Janusz Korczak: „bez szczęśliwego dzieciństwa całe życie jest kalekie”. Tyle dobrego mogłabym zrobić jako król, ale czy ogrom władzy nie zmieniłby mnie? Czy nie zapomniałabym
o swoich ideałach wśród przepychu, radości i zabawy? Czy nie stałabym się jak Król
z „Małego Księcia”, który żąda tylko zaszczytów, pokłonów i władzy, a tak naprawdę nie potrafi jej sprawować? Nie jest on w stanie myśleć o innych, myśli tylko o sobie. Takiego egoistycznego władcę możemy obserwować także oglądając króla Juliana w zabawnej kreskówce pt.: „Pingwiny z Madagaskaru”. Król Julian – lemur posiada swój dwór i swoje królestwo, którym jest zoo. Tak naprawdę nie zajmuje się jednak niczym innym jak tylko sobą. Król ten to samolubny, tchórzliwy i rozkapryszony egoista, który skupia w sobie wszystkie najgorsze cechy władcy, nie wyłączając głupoty. Takim władcą nie chciałabym być!

Jako król pragnęłabym rządzić mądrze i odpowiedzialnie. Rozwijać oświatę, kulturę, opiekę zdrowotną, budować silną gospodarkę mojego państwa. Marzę, aby każdy miał pracę
i mógł zarabiać pieniądze, by nikt nie musiał cierpieć głodu. By każdy człowiek był traktowany z szacunkiem i sam ten szacunek okazywał innym. Dążyłabym także, by w moim kraju szczególnie troszczono się o ludzi chorych, którzy mogliby korzystać z nowocześnie urządzonych, pięknych szpitali i ośrodków zdrowia. Pragnęłabym także pomóc tym, którzy chcą się kształcić, którzy chcą zostać wybitnymi ludźmi w przyszłości. Kazałabym budować szkoły i uniwersytety, by młodzi ludzie mogli rozwijać swoje pasje i talenty. By zdobywali wiedzę, doświadczenie, które pomoże im w przyszłości. Dbałabym też o ekologię, odbudowując strefy zieleni, tworząc parki narodowe i krajobrazowe, pamiętając o tym, że przyroda bez nas sobie poradzi, ale my bez przyrody – nie. Chciałabym rządzić mądrze, umieć dobrze kierować państwem, podejmować właściwe decyzje, wiedzieć komu trzeba pomóc, mieć własne zdanie, ale jednocześnie mieć otwarty umysł i słuchać innych,
bo przecież „co dwie głowy, to nie jedna”. Nade wszystko jednak starałabym się nie dopuścić do wojen, które są największą klęską człowieka i człowieczeństwa!

Gdybym była królem, byłabym królem dobrym i mądrym, te dwie cechy wzajemnie się dopełniają, jedna bez drugiej może być niebezpieczna i dla króla i dla jego państwa. Władca mądry może podejmować bezduszne, choć mądre decyzje. Władca dobry może podejmować powszechnie pożądane decyzje, ale nie do końca słuszne i przemyślane.

Czy byłabym dobrym monarchą? Sprawowanie władzy może dawać satysfakcję
i może być powodem do dumy, ale wymaga umiejętności słuchania i dochodzenia do kompromisów, szukania wspólnego dobra. Bycie władcą to także życie w ciągłym napięciu, pod ostrzałem kamer i fleszy, to brak prywatności, intymności, spokoju. To poddanie się ciągłej krytyce i ocenom innych ludzi. Bycie królem ma swoje „plusy i minusy”, ale każdy kochający kraj władca umie docenić to, co w tym piękne i dobre. Jednak bycie dobrym
i mądrym królem to niecodzienna możliwość pracy dla innych, zapisania się w ludzkiej pamięci i przede wszystkim w ludzkich sercach, możliwość czynienia dobra na „królewską” skalę! I to byłoby najwspanialszą przygodą mojego życia, gdybym była królem…

A może stanę się po prostu królem, panem swojego życia! Będę starać się być dobrym i mądrym człowiekiem, odnosić się do innych z szacunkiem, starać się zmieniać na lepsze to, co jest w moim zasięgu, mojej mocy. Budować lepszy, najbliżej mnie otaczający świat!
I może nie na skalę „królewską” ale zwykłą, ludzką, bo jak mawiał Janusz Korczak „jeśli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie…”

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Gabryś

12 lat

klasa VIa

 
 

 

WIELKI SUKCES W WIELKICH KONKURSACH

     

WYRÓŻNIENIE W GMINNYM ETAPIE 57 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

15-16 marca w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbył się Gminny Etap 57 Ogólnopolskiego Konkursu   Recytatorskiego. Naszą szkołę    reprezentowały   2      uczennice; w kategorii klas   4-6 - Mia Mistak z klasy 5a, w kategorii klas  1-3 -Kinga Halama z klasy 3 a. Obydwie uczennice przepięknie wyrecytowały zarówno fragmenty prozy, jak i wiersze.  Bardzo surowe w swej ocenie,  profesjonalne jury w składzie:  Tomasz   Muszyński, Anna Goc oraz Magdalena Ławniczek doceniło  pięciominutowe   wystąpienie Kingi Halamy, przyznając jej wyróżnienie!

                        GRATULULEMY!!!

                                 I życzymy dalszych sukcesów!

 

         

SUKCES W GMINNYM TURNIEJU PIĘKNEGO CZYTANIA

Uczennica klasy 5 a Mia Mistak zdobyła  3 miejsce w Gminnym Turnieju Pięknego Czytania,  który odbył się 5 marca 2012 roku.  Konkurs od wielu lat organizowany jest przez Pwiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wieliczce. Ma on na celu zachęcić dzieci i młodzież do doskonalenia techniki czytania i interpretacji tekstu literackiego. Turniej przebiega dwuetapowo: każdy ze zgłoszonych uczestników prezentuje przygotowany przez siebie tekst oraz tekst wybrany przez organizatora (ten sam dla wszystkich). W tym roku dla uczestników szkół podstawowych  przygotowano fragment z książki Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy..”, a dla młodzieży gimnazjalnej „Mały traktat o kolorach” Czesława Miłosza.

To wielki sukces, gdyż dopiero po raz drugi w histoii szkoły na podium udało się stanąć  naszej uczennicy!.

                                         http://www.sp1nsol.zgora.pl/klasy/2015/2015_b/grafika/oklaski.gif

 

GRATULUJEMY!!!

                i Życzymy powodzenia w powiatowym etapie Turnieju, który odbędzie się Grodkowiacach.

 

Gminnplast.- literacki  KONKURS

            „Wakacyjne wędrówki z baśnią i legendą”   

                 

                                                       ROZSTRZYGNIĘTY!!

 

I    M I E J S C E

Klaudia Górska

 

I I   M I E J S C E

 

            Wiktoria Urban

        W Y R Ó Ż N I E N I E

 

Alina Związek

 

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

Nagrody w postaci książek i dyplomów ufundowane przez niepołomicką Bibliotekę zostaną wręczone dnia 25 października 2011 r.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział konkursie i zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych w Oddziale dla Dzieci do końca października

 

ZWYCIĘŻAMY W KONKURSACH nie tylko szkolnych

Konkurs literacki „Kubuś Puchatek moim przyjacielem jest...” – rozstrzygnięty!!!

W piątek, 3 czerwca o godz. 11.00 w filii bibliotecznej w Węgrzcach Wielkich rozdano nagrody  laureatom konkursu "Kubuś Puchatek moim przyjacielem jest...".

W dobie komputeryzacji i szybkiego rozwoju techniki tradycyjne pisanie listów jest wypierane przez e-maile. Chcąc nawiązać do tradycji Filia Biblioteczna w Węgrzcach Wielkich zorganizowała konkurs literacki „Kubuś Puchatek moim przyjacielem jest...”, który polegał na napisaniu listu do znanego na całym świecie misia. Wpłynęły ciekawe listy ,w których młodzież opowiadała o swoich radościach i smutkach, a także miała okazję zwierzyć się swoich sekretów i tajemnic.

 

 Laureaci konkursu:

I MIEJSCE

Monika Zięcik

Szkoła Podstawowa w Mietniowie

II MIEJSCE

Magdalena Ziętarska

Szkoła Podstawowa w Grabiu

III MIEJSCE

Kacper Sala

Szkoła Podstawowa w Grabiu

WYRÓŻNIENIA  

Paulina Starowicz

Szkoła Podstawowa w Grabiu

 

Dariusz Pieprzyca

Szkoła Podstawowa w Grabiu

 

Julia Borowska

Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich

 

 
 

 

 

 

Biblioteka szkolna przy współpracy z Biblioteka Publiczną w Niepołomicach zaprosiła uczniów klas 0=4 do udziału w konkursie plastyczno – literackim

pt: „Nasza przyjaźń z Wanda Chotomską – poetką dziecięcej radości”,organizowanym z okazji jej 80 urodzin.

W konkursie wzięło udział  ponad 170 uczniów z różnych szkół i przedszkoli, w tym chętni uczniowie z naszej szkoły. Odnieśli oni sukces,  pokonując tak wielu konkurentów i zdobywając nagrody w kilku kategoriach.

 

W kategorii klas 0 – II wyróżnienie otrzymała

 

 

                               Laura Olbryś

 

W kategorii klas III – IV

 

 

II miejsce

  • Alicja Jaglarz

III miejsce

  • Robert Zięba

Prace wyróżnione :

  • Bartosz Barnaś
  •  
  •  
  • Joanna Bochenek
  •  
  •  
  •  
  • Mia Mistak
  •  
  •  
  •  
  • Bogusia Mucha
  •  
  •  
  •  
  • Paulina Radwańska
  •  
  •  
  •  
  • Jakub Wolski
  •  
  •  

SPECJALNĄ NAGRODĘ OTRZYMAŁ nasz szkolny

KLUB PRZYJACIÓL KSIĄŻKI

                                        w składzie:

  • Agnieszka Orawczyk
  • Michał Kutaj
  • Karolina Tańcula
  • Joanna Szlęzak
  • Damian Jaworski

Zdobywając ją w kategorii "Życzenia dla autorki"

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH POTYCZKACH KONKURSOWYCH!  

 

 

 

 

Więcej szczegółów - w bibliotece

 

 

Laureaci konkursu
                 Laurka dla mojej mamy

 

W konkursie ogłoszonym przez Bibliotekę  Publiczną w Staniątkach w maju 2009 r. wzięły udział dzieciaki klas II i III ze szkół powiatu wielickiego. Były to szkoły podstawowe z:      1.Mietniow

2.Sierczy

3.Staniątek

4.Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby z Wieliczki.

Uczennice naszej szkoły zdecydowanie zdeklasowały  pozostałych uczestników, zajmując wszystkie czołowe miejsca.

 

I miejsce

 

  • Alina Związek z Mietniowa

 

II miejsce

 

  • Gabrysia Malicka z Mietniowa

III miejsce

 

  • Ula Stalmach z Mietniowa

 

Wyróżnienia

  • RobertMoskal
  • Alicja Jaglarz
  • Beata Kurek
  • Bartek Karwecki
  • Bartek Warchoł
  • Karolina Tańcula
  • Gabrysia Jach
  • Agatka Kubik

 

GRATULUJEMY LAUREATOM

 I ZACHĘCAMY DO DALSZYCH SUKCESÓW !

 

W konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną oraz Publiczną Bibliotekę w Niepołomicach  pt:

MOJE WSPOMNIENIA Z WAKACJI

 

             zwyciężyli uczniowie naszej szkoły:          

W kategorii prac plastycznych:

 

I m-ce ex aequo
  • Zosia Śnieżko kl. II a S.P. Mietniów
  • Miłosz Kaleta kl. II a S.P. Mietniów

W kategorii literackiej:

Wyróżnienie

  • KLUB Przyjaciół Książki Mietniów
Wyróżniono poza konkursem: pracę przestrzenną - Kinga Halama kl. II a Mietniów i  - plakat Alicja Jaglarz kl. V B Mietniów.

                 

                                                                                    GRATULUJEMY !!!            

                                                                                                                                          

        

 

 

                                          

ZWYCIĘŻAMY W KONKURSACH nie tylko szkolnych

Konkurs literacki „Kubuś Puchatek moim przyjacielem jest...” – rozstrzygnięty!!!

W piątek, 3 czerwca o godz. 11.00 w filii bibliotecznej w Węgrzcach Wielkich rozdano nagrody  laureatom konkursu "Kubuś Puchatek moim przyjacielem jest...".

W dobie komputeryzacji i szybkiego rozwoju techniki tradycyjne pisanie listów jest wypierane przez e-maile. Chcąc nawiązać do tradycji Filia Biblioteczna w Węgrzcach Wielkich zorganizowała konkurs literacki „Kubuś Puchatek moim przyjacielem jest...”, który polegał na napisaniu listu do znanego na całym świecie misia. Wpłynęły ciekawe listy ,w których młodzież opowiadała o swoich radościach i smutkach, a także miała okazję zwierzyć się swoich sekretów i tajemnic.

 

 Laureaci konkursu:

I MIEJSCE

Monika Zięcik

Szkoła Podstawowa w Mietniowie

II MIEJSCE

Magdalena Ziętarska

Szkoła Podstawowa w Grabiu

III MIEJSCE

Kacper Sala

Szkoła Podstawowa w Grabiu

WYRÓŻNIENIA  

Paulina Starowicz

Szkoła Podstawowa w Grabiu

 

Dariusz Pieprzyca

Szkoła Podstawowa w Grabiu

 

Julia Borowska

Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich

 

 
 

 

 

 

Biblioteka szkolna przy współpracy z Biblioteka Publiczną w Niepołomicach zaprosiła uczniów klas 0=4 do udziału w konkursie plastyczno – literackim

pt: „Nasza przyjaźń z Wanda Chotomską – poetką dziecięcej radości”,organizowanym z okazji jej 80 urodzin.

W konkursie wzięło udział  ponad 170 uczniów z różnych szkół i przedszkoli, w tym chętni uczniowie z naszej szkoły. Odnieśli oni sukces,  pokonując tak wielu konkurentów i zdobywając nagrody w kilku kategoriach.

 

W kategorii klas 0 – II wyróżnienie otrzymała

                               Laura Olbryś

 

W kategorii klas III – IV

II miejsce

  • Alicja Jaglarz

III miejsce

  • Robert Zięba

Prace wyróżnione :

  • Bartosz Barnaś
  •  
  • Joanna Bochenek
  •  
  • Mia Mistak
  •  
  • Bogusia Mucha
  •  
  • Paulina Radwańska
  •  
  • Jakub Wolski

SPECJALNĄ NAGRODĘ OTRZYMAŁ nasz szkolny

KLUB PRZYJACIÓL KSIĄŻKI

                                        w składzie:

  • Agnieszka Orawczyk
  • Michał Kutaj
  • Karolina Tańcula
  • Joanna Szlęzak
  • Damian Jaworski

Zdobywając ją w kategorii "Życzenia dla autorki"

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH POTYCZKACH KONKURSOWYCH!  

 

Więcej szczegółów - w bibliotece

 

 

Laureaci konkursu
                 Laurka dla mojej mamy

 

W konkursie ogłoszonym przez Bibliotekę  Publiczną w Staniątkach w maju 2009 r. wzięły udział dzieciaki klas II i III ze szkół powiatu wielickiego. Były to szkoły podstawowe z:      1.Mietniow

2.Sierczy

3.Staniątek

4.Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby z Wieliczki.

Uczennice naszej szkoły zdecydowanie zdeklasowały  pozostałych uczestników, zajmując wszystkie czołowe miejsca.

 

I miejsce

 

  • Alina Związek z Mietniowa

 

II miejsce

 

  • Gabrysia Malicka z Mietniowa

III miejsce

 

  • Ula Stalmach z Mietniowa

 

Wyróżnienia

  • RobertMoskal
  • Alicja Jaglarz
  • Beata Kurek
  • Bartek Karwecki
  • Bartek Warchoł
  • Karolina Tańcula
  • Gabrysia Jach
  • Agatka Kubik

 

GRATULUJEMY LAUREATOM

 I ZACHĘCAMY DO DALSZYCH SUKCESÓW !

 

W konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną oraz Publiczną Bibliotekę w Niepołomicach  pt:

MOJE WSPOMNIENIA Z WAKACJI

 

             zwyciężyli uczniowie naszej szkoły:          

W kategorii prac plastycznych:

 

I m-ce ex aequo
  • Zosia Śnieżko kl. II a S.P. Mietniów
  • Miłosz Kaleta kl. II a S.P. Mietniów

W kategorii literackiej:

Wyróżnienie

  • KLUB Przyjaciół Książki Mietniów
Wyróżniono poza konkursem: pracę przestrzenną - Kinga Halama kl. II a Mietniów i  - plakat Alicja Jaglarz kl. V B Mietniów.

                 

                                                                                    GRATULUJEMY !!!            

                                                                                                                                          

        

 

 

                                          

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Mietniowie
    Szkoła Podstawowa w Mietniowie, Mietniów 60, 32-020 Wieliczka
  • (012) 278 30 94

Galeria zdjęć