Nawigacja

KONTAKT O NAS Regulamin i ramowe rozkłady dnia AKTUALNE WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2020/2021 WYDARZENIA 2020 SEMESTR II WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2019/2020 WYDARZENIA - rok 2018/2019 SEMESTR II WYDARZENIA - rok 2018/2019 SEMESTR I WYDARZENIA - rok 2017/2018 WYDARZENIA - rok 2016/2017 WYDARZENIA - rok 2015/2016 WYDARZENIA - rok 2014/2015 WYDARZENIA - rok 2013/2014 WYDARZENIA - rok 2012/2013 Catering na 2019 r. Maluszki 2020/2021 Średniaki 2020/2021 Starszaki 2021/2022

Filia Pawlikowice

Starszaki 2021/2022

KONKURS PLASTYCZNY "CO ZAWDZIĘCZAMY PSZCZOŁOM"

Konkurs plastyczny zorganizowany został przez Wielickie Centrum Kultury pod nazwą „Co zawdzięczamy pszczołom?”. Zadaniem dzieci było samodzielne wykonanie pracy plastycznej obrazującej to co otrzymujemy od pszczół, dowolną techniką. Naszą placówkę reprezentowały dwie prace wykonane przez: Maję Nicolę Paluch (średniaki) oraz Filipa Kaczora (zerówka). Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Laureatom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestniczącym dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Życzymy kolejnych sukcesów!

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "PLASTUŚ"

Przedszkolaki z naszego oddziału wzięły udział w pozaszkolnym konkursie plastycznym. Był to Gminny konkurs plastyczno-czytelniczy pt.: „Plastuś” organizowany przez SP w Gorzkowie. Tematem przewodnim konkursu byli bohaterowie znanej baśni pt.” Kopciuszek”. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej pod okiem wychowawcy  w formacie A4 wybraną, dowolną techniką. Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki zdobyły wyróżnienia oraz otrzymały pamiątkowe nagrody oraz dyplomy, a są to:

Monika Janik z grupy „Maluchy”- wych. Katarzyna Kornio

Laura Jagiełowicz z grupy „Średniaki”- wych. Paulina Szostak

Milena Janik z grupy „Starszaki”- wych. Małgorzata Windak

Uroczyste rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród miało miejsce 17.05.2021r.

 

Podsumowanie akcji „Góra grosza”.

W  dniach od 26 października 2020 roku do  16  maja 2021 roku w naszej placówce, została przeprowadzona akcja „Góra  Grosza”. Była to akcja ogólnopolska, w której zawsze biorą udział szkoły oraz  przedszkola z całej Polski, a jej organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem tak szczytnej idei było zebranie funduszy na pomoc dla  najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. W tym roku udało się zebrać kwotę w wysokości 110, 46zł. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy.

                                                                

 

PROGRAM pt. ,,SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE".

                                                  

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to nowy, ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  W dniu 26.04.2021i 27.04.2021r w oddziale zerowym odbyły się zajęcia z programu edukacyjnego pt. ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. Dodatkowo z badań wynika także, że żywność ekologiczna może mieć związek ze zdrowszym stylem życia. Konsumenci ekologiczni częściej dbają o dietę i aktywność fizyczną oraz cechuje ich istotnie mniejsze prawdopodobieństwo nadwagi i otyłości. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

  • zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach
  • higieniczno-zdrowotnych.

 

Chcemy, aby w przedszkolach i domach było zdrowo, ekologicznie i przyjaźnie. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wraz z rodzicami stosować w codziennym życiu.

Podczas zajęć dzieci poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek ,,Eko” jaki znajduje się na opakowaniu tych produktów. Obejrzały film pt. SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE? - uważnie śledząc proces ich powstawania. Wspólnie omawiały "Piramidę zdrowego żywienia i stylu życia" oraz analizowały jej zawartość. Nazywały owoce i warzywa zgromadzone w kąciku przyrody oraz określały ich kolor, zapach, smak. Rozmawialy na temat wartości odżywczych owoców i produktów ekologicznych na podstawie książki "Skąd się biorą produkty ekologiczne". Wykonały pracę plastyczną „Ekologiczny kosz witaminowy” techniką wydzieranki. Na zakończenie zajęć dzieci przygotowywały zielone kanapki z produktów ekologicznych, a później wspólnie spożywały posiłek. 

Wszystkie przedszkolaki biorące udział w programie otrzymały przygotowaną publikację "SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?".

 

Wyniki konkursu

„Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna”

 

Zerówka:

I miejsce: Zofia Kaczor

II miejsce: Justyna Nawalany,

III miejsce: Mateusz Kosk, Zofia Kaczmarska

Wyróżnienia:

Navid Alam, Emilia Ubik, Szymon Kobas, Maksymilian Figat, Milena Janik, Dominik Anioł.

 

Zbiórka zakrętek dla Natalki

W dniach 08-12.03.2021r. w naszej placówce po raz kolejny została zorganizowana zbiórka zakrętek plastikowych. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, które dzielnie przynosiły uzbierane w domu zasoby. Akcja miała na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych, zwrócenie uwagi na konieczność niesienia pomocy słabszym i potrzebującym. Takie działania uświadamiają, że wspólnymi siłami można dużo osiągnąć. Wszystkie uzbierane zakrętki zostały przekazane na rzecz Natalii Zięby, podopiecznej Fundacji Dzieciom i Programu „Zdążyć z pomocą”.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

 

ZABAWA  KARNAWAŁOWA

Karnawał to czas pełen radości i zabaw, a jego najbardziej oczekiwanym dniem jest Bal Karnawałowy. W piątek 12.02.2021 r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa karnawałowa dla przedszkolaków W naszym przedszkolu w tym wyjątkowym czasie sale zamieniły się w sale balowe, pełne różnobarwnych ozdób i balonów, a dzieci przeobraziły się w postaci z ulubionych bajek. Do przedszkola przybyły kolorowe wróżki, odważni rycerze, dzielni superbohaterowie, piękne królewny, straszni piraci  i wiele innych tajemniczych osób. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach ulubionych wykonawców dzieci mogły pobawić się i potańczyć w dowolnym stylu. Oprócz tego dzieci wspólnie brały udział w przygotowanych konkursach.

              

 

LAS W SŁOIKU

W dniu 19 stycznia 2021 w naszej placówce odbyły się warsztaty „Las w słoiku”. W grupie zerowej tworzyliśmy słoiki z lasem. Uczestnicy po obejrzeniu krótkiej prezentacji, krok po kroku wykonali unikalne kompozycje roślinne w słoiku. Podczas warsztatów był również czas, aby porozmawiać o właściwej pielęgnacji „Lasu w słoiku” i rozwiać wszelakie wątpliwości. Słoik z lasem to zamknięty w szkle mały ekosystem, który rośnie, zmienia się, ustawia do światła słonecznego i pięknie wygląda. Każdego dnia można zaobserwować zmiany jakie w środku zachodzą. Zamknięta w słoiku woda krąży, co gwarantuje „życie” w słoiku i rozrost roślin. Przy odrobinie zainteresowania z naszej strony, słoik będzie trwałą i żyjącą ozdobą mieszkania lub miejsca pracy.

Uczestnicy po warsztatach zabrali ze sobą wykonaną przez siebie kompozycję do domu, aby wręczyć je babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w dofinansowniu materiałów potrzebnych do wykonania prezentu dla babci i dziadka.

WIGILIA

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i piękna. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszej placówce odbyło się spotkanie wigilijne.  Dwudziestego drugiego grudnia 2020r. każda grupa miała swoją uroczystość.

            W ten dzień cała zerówka spotkała się przy jednym stole. Na początku dzieci pomagały w przygotowaniach do uroczystej wieczerzy. Następnie  wysłuchały fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa i wspólnie kolędowały. Potem podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie  życzenia świąteczne i noworoczne. Po tych emocjonujących chwilach wszyscy usiedli do wigilijnego stołu, gdzie zjedli posiłek oraz przygotowane przez Radę Rodziców ciasteczka. Po wieczerzy wszyscy rozmawialiśmy o tym, jak spędzamy Wigilię w domu.

            Wigilia grupowa i kolędowanie bardzo  się wszystkim podobała. Było zabawnie i radośnie. Kolejny raz okazało się, że emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

 

 

 

 

 

KONKURS  KOLĘD

Czas biegnie i zbliża nas do tych wspaniałych świąt - Świąt Bożego Narodzenia. Nieodłącznym elementem i tradycją  tych świąt jest śpiewanie kolęd i pastorałek. Dlatego nasza placówka 21 grudnia od godz. 11.00 rozbrzmiewała  świątecznymi piosenkami. Tego dnia odbył się  konkurs kolęd „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA” . Dzieci zaprezentowały się  indywidualnie. Uczestnicy konkursu przedstawili  swoje umiejętności wokalne i sceniczne na wysokim poziomie. Jury miało bardzo trudne zadanie.  Na szczęście werdykt zapadł i 22 grudnia nastąpiło rozdanie nagród.

Oto lista wyróżnionych uczestników: 

I miejsce:  Szymon Kobas
II miejsce:  Milena Janik
 III miejsce:  Michał Łasocha

 

Wyróżnienia:

Emila Ubik
Dominik Anioł

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

Konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA”

Dzieci z naszej placówki uczestniczyły w konkursie plastycznym „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA” organizowanym przez naszą placówkę. Celem konkursu było: pobudzanie inwencji twórczej i rozwijanie wyobraźni plastycznej; twórczej i aktywne przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia; kształtowanie poczucia wartości kulturowego dziedzictwa regionu poprzez upowszechnianie tradycyjnych zwyczajów bożonarodzeniowych; rozwijanie umiejętności plastycznych; popularyzacja wśród dzieci różnorodnych technik plastycznych.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę własnoręcznie w formie przestrzennej będącej wyobrażeniem dowolnie wybranej ozdoby świątecznej. Wszystkie wytwory plastyczne przeszły najśmielsze oczekiwania jury, która miała bardzo trudny wybór aby wyłonić te najlepsze.  Jednak po długich obradach 18 grudnia 2020 roku ogłoszono zwycięzców konkursu i wręczono im nagrody.

                   Wyniki konkursu plastycznego „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa ”

I miejsce: Szymon Kobas, Milena Janik

II miejsce: Dominik Anioł, Filip Kaczor

III miejsce: Zofia Kaczor, Justyna Nawalany, Zofia Kaczmarska

Wyróżnienia :  Maksymilian Figat, Alan Krupa, Helena Sznajder, Mateusz Kosk, Michał Łasocha.

                                                                                               

                                                                                               Laureatom serdecznie gratulujemy!

SPOTKANIE  Z  MIKOŁAJEM 

Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym  Mikołajem. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na gościa.  Na poczatku Mikołaj złożył wizytę najmłodszym wychowankom z oddziału Maluszków, potem z grupy Średniaków, a nastepnie odwiedził dzieci z oddziału Zerowego. Już od samego rana zerówkowicze nasłuchiwali, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu , ale w reżimie sanitarnym, w godzinach przedpołudniowych przybył do dzieci Św. Mikołaj. Gdy tylko gość wszedł do sali,  na buziach przedszkolaków pojawiły się uśmiechy i radość. Zerówkowicze powitały gościa wierszami i piosenką. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w każdej sytuacji Mikołaj obdarował je prezentami. Po wykonaniu indywidualnego oraz wspólnego zdjęcia zerówkowicze podziękowały i pożegnały Mikołaja.  Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.  Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku…

            W  zorganizowanie   mikołajkowej    imprezy   włączyła   się   RADA RODZICÓW   wspólnie   z wychowawcami i rodzicami.

                

ZABAWA ANDRZEJKOWA

„Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!” 

Tymi słowami dzieci z zerówki rozpoczęły zabawę andrzejkową. Tajemnicza dekoracja sali sprawiła, że przedszkolaki przeniosły się w zaczarowną krainę. Poprzez zabawę miały również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Przy świetle świec dzieci oglądały teatrzyk "Mela i Nela w zaczarowanej krainie". Spektakl wyjaśnił dzieciom skąd wzięła się tradycja zabawy andrzejkowej i dlaczego ludzie w tym dniu sobie wróżyli. Ten dzień był dniem radosnych zabaw, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, losowanie karteczek z zawodami - kim zostanę w przyszłości, taniec z czarodziejską miotłą, czarodziejskie balony, „magiczne liczby” itp.  Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Zachwycone dzieci wspólnie z wychowawczynią przelewały wosk przez symboliczny klucz, który według tradycji zamyka i otwiera wszelkie tajemnice i sekrety. Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los, przyglądając się cieniom woskowych tworów. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wróżby przeplatane były tańcami pochodzącymi z różnych regionów Polski oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem ufudownym przez Radę Rodziców. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada przedszkolaki z zerówki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do naszej grupy ubrane na biało-czarno i ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe . A każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, zwiedzały online Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, quiz przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, misiowe tańce, degustację wafelków w kształcie misia i miodu.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

 

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada 2020 r. w Szkole Filialnej w Pawlikowicach  dzieci z oddziału zerowego przygotowały uroczystą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część multimedialna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Dzieci recytowały wiersze, tańczyły Krakowiaka i Polkę oraz śpiewały pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 

PRZEDSTAWIENIE „ALICJA ONLINE”

19 października w naszej placówce zagościł teatr z przedstawieniem „Alicja online” interaktywne spotkanie z bajką wystawiane przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Od godziny 9:00 dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych mogły obejrzeć sztukę teatralną w 3D pt. „Alicja”. Każda grupa oglądała widowisko na swojej sali przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.
         „Alicja online”  to przedstawienie,  przy którym przedszkolaki świetnie się bawiły, mogły się wiele nauczyć , pośmiać, potańczyć. Spektakl łączył świat filmu ze światem teatru. W sztuce brała udział grupa aktorów, artystów cyrkowych i akrobatów, którzy wzbogacili spektakl takimi efektami jak: pokaz ogniowy, taniec na podwieszanej szarfie, bańki mydlane oraz ledowe show. Dzieci pod koniec przedstawienia otrzymały upominki w postaci książeczek i kolorowych ołówków.

 

SPACER  W  POSZUKIWANIU OZNAK JESIENI 

Dnia 23 września dzieci z oddziału zerowego postanowiły udać się na spacer w celu poszukiwania oznak jesieni, niezwykle kolorowej pory roku oraz zebrania jej darów w postaci liści i kasztanów. Po drodze uczyły się nazywać napotkane drzewa. Wszystkie przedszkolaki dzielnie zbierały leżące pod nimi kasztany oraz kolorowe liście. Wszystkie te „dary jesieni” wzbogaciły kącik przyrody w sali, a kasztany dzieci wykorzystają do ćwiczeń w liczeniu. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą oraz wzbogacenia wiedzy przyrodniczej przedszkolaków. 

Jesień zagościła w sali naszej placówki.

 

DZIEŃ  PRZEDSZKOLAKA  

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. W tym roku w naszej placówce dzieci obchodziły swoje święto 21.09.2020 r. Dzieci z oddziału zerowego uczestniczyły w wielu atrakcjach i niespodziankach. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, czy malowanie balonów. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci ciasteczkowego tortu. Symbolem tego dnia stał się kolor biały. Dlatego też dzieci z oddziału zerowego można było spotkać ubrane na biało i z kolorowym balonikiem w rączce.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

 

 

SPACER  NA SKRZYŻOWANIE ULIC.

14 września dzieci z oddziału zerowego wybrały się na  wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad  ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Przedszkolaki z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe, a przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.
Teraz  już każdy zerówkowicz wie, jak należy zachowywać  się na ulicy,  gdzie może  przechodzić przez ulicę, na jakim świetle, a także wie, że światło  żółte  dotyczy tylko ruchu samochodowego.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Mietniowie
    Szkoła Podstawowa w Mietniowie, Mietniów 60, 32-020 Wieliczka
  • (012) 278 30 94

Galeria zdjęć