Widowisko Patriotyczne "WOLNOŚĆ - kocham i rozumiem" „Bieg uliczny z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę” Dni dodatkowo wolne od zajęć Plan zajęć na pierwszy tydzień nauki. Zajęcia pozalekcyjne (zdw, logopedia itp.) Wymagania edukacyjne Obiady w szkole KONKURSY PRZEDMIOTOWE Wspominamy WRZESIEŃ 1939 Europejski Dzień Języków Obcych KIBICUJEMY - Derby z klasą Dzień Nauczyciela Widowisko Dumy i Radości Ojcowski Park Narodowy IVa IVb Lekacja muzyki BohaterON - włącz historię Harmonogram zajęć w zakresie pomocy psychologiczno - pedagogicznej Dzień Patrona Szkoły Sukces muzyczny Kacpra Ćwieka Harcerski Bieg Niepodległości 100 drzew na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Wycieczka do Krakowa 3a 3b Wizyta strażaków w 3a Ślubowanie klas pierwszych Mikołajki 1a 1b 3a 3b Andrzejki 1a 1b 2a 2b KIBICUJEMY - mecz koszykówki Zapraszamy do konkursu świątecznego POMAGAMY Dzień Babci i Dziadka Konkurs matematyczny "ALFIK" Zabawa karnawałowa - klas młodszych Kalwaria-Wadowice Klasa VII w Muzeum Narodowym w Krakowie. Uczniowie na sztuce teatralnej Aleksandra Fredry ,,Zemsta" Podziękowanie za włączenie się w akcję charytatywną. "Inspiracje naukowe" - projekt edukacyjny Tanecznym krokiem witamy wiosnę! Nocka w szkole klasy VII Lekcja plastyki w plenerze klasa Va Obchody Dnia Ziemi 2019 Egzamin dyplomowy naszej absolwentki - Katarzyny Gabryś Kultywujemy tradycje ludowe naszego regionu. Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym. Drugi wyjazd uczestników projektu ,,Inspiracje naukowe" Nasza delegacja na patriotycznej uroczystości 3 Maja. Egzamin na kartę rowerową Zbieramy baterie - akcja ekologiczna VIII Festyn Rodzinny 2019 VIII Festyn Rodzinny - relacja XVIII Memoriał Barbary Strzeleckiej Międzynarodowy konkurs - Kangur Matematyczny - wyniki Młodzi artyści w naszej szkole. Wycieczka do Wrocławia Wolontariusze znowu w akcji

VIII Festyn Rodzinny - relacja

W sobotę 25 maja przy Szkole Podstawowej w Mietniowie odbył się VIII Festyn Rodzinny. Tym razem zaplanowano wiele atrakcji o charakterze sportowym. Imprezę rozpoczęto od wspólnej rozgrzewki zawodników, którzy wystartowali w biegach. Zaplanowano 10 kategorii biegowych:

- przedszkolaki i uczniowie klasy I (dziewczynki) – dystans 200 m,

- przedszkolaki i uczniowie klasy I (chłopcy) – dystans 200 m,

- uczniowie klas II i III (dziewczynki) – dystans 400 m,

- uczniowie klas II i III (chłopcy) – dystans 400 m,

- uczniowie klas IV i V (dziewczynki) – dystans 1000 m,

- uczniowie klas IV i V (chłopcy) – dystans 1000 m,

- uczniowie klas VI – VIII (dziewczynki) – dystans 1000 m,

- uczniowie klas VI – VIII (chłopcy) – dystans 1000 m,

- kobiety (kategoria OPEN) – dystans 1000 m,

- mężczyźni (kategoria OPEN) – dystans 1000 m.

Biegi na 200 i 400 metrów odbyły się uliczkami w okolicach Szkoły w Mietniowie, natomiast biegi na dystansach 1000 metrów swój start miały przy kościele w Pawlikowicach, a metę przy szkole. Straż Miejska z Wieliczki wraz z rodzicami uczniów zabezpieczała trasę biegu. Rywalizacja nie była najważniejszym elementem zawodów. Istotniejsza była wspólna zabawa oraz ukończenie biegu. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez jednego ze sponsorów. Na zakończenie konkurencji biegowych wszyscy zwycięzcy (miejsca I – III) otrzymali puchary i dyplomy (również ufundowane przez sponsora). Uroczystego wręczenia nagród dokonały panie Agnieszka Szczepaniak – wiceburmistrz ds. społecznych oraz Anna Całka – dyrektor Wydziału Szkół i Przedszkoli UMiG Wieliczka. Bardzo miłą niespodzianką było przekazanie kilkunastu piłek dla dzieci z naszej szkoły przez panią wiceburmistrz. Po wyczerpujących biegach wszyscy zawodnicy mogli posilić się pysznym kapuśniakiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mietniowa oraz ciastem upieczonym przez rodziców. Kolejną atrakcją były gry i zabawy rodzinne pod hasłem „Fitomania bez stresowania”. Nauczyciele naszej szkoły przygotowali kilka stanowisk do wspólnej zabawy z mamą i tatą. Wśród nich znalazły się m.in. zabawy sportowe, kulinarne, sala z muzyką relaksacyjną, zajęcia kreatywności oraz udzielanie pomocy przedmedycznej. Spośród 20 drużyn, które wzięły udział w zabawie, wszystkie ukończyły swoje konkurencje. I znów istotniejsza od rywalizacji była wspólna zabawa. Wśród uczestniczących drużyn rozlosowano cenne nagrody ufundowane przez sponsorów. Dodatkowymi atrakcjami były: pokazy sprzętu strażackiego przygotowane przez OSP z Chorągwicy, pokazy gimnastyczne oraz pokazy naukowe. Rada rodziców naszej szkoły przygotowała loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na nagrody dla uczniów na zakończenie roku szkolnego. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy wzięli udział w festynie. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców wyszukujących sponsorów, którzy przekazali upominki na nagrody i loterię fantową. Niespodzianką dla uczestników loterii były pluszaki i poduszki uszyte przez rodziców, nauczycieli i uczniów. Chmurki, kotki, dinozaury i inne przytulanki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Tutaj również znalazł się sponsor na materiały. Na zakończenie zatańczyliśmy taniec integracyjny – belgijkę. Przygotowania do imprezy trwały od kilku miesięcy, ale było warto. Zadowolenie uczestników było najlepszą nagrodą dla rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy wspólnie przygotowali i poprowadzili naszą imprezę. Fotografie podczas festynu wykonał pan Krzysztof  – tata naszych uczniów Natalii i Maksa. Do zobaczenia za rok.

Dziekujemy naszym partnerom i sponsorom:

Artur Kozioł – Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka

Agnieszka Szczepaniak- z-ca Burmistrza ds.społecznych

Joanna Kordula – Radna Rady Miejskiej w Wieliczce

Małgorzata Przetaczek – Radna Rady Miejskiej w Wieliczce

Elżbieta Sendor - Radna Rady Miejskiej w Wieliczce

Straż Miejska w Wieliczce

Józefa Sosin – sołtys wsi Mietniów

Koło Gospodyń Wiejskich z Mietniowa

Ochotnicza Straż Pożarna z Chorągwicy

Lokalna Grupa Działania „Wielicka Wieś”

Z.P.T. Pająk