CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM Prezentacja biblioteki urodziny  Kubusia Puchatka - impreza czytelnicza Klub Przyjaciół Książki SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW KĄCIK DLA RODZICÓW UCZNIOWIE POLECAJĄ ZOSTAŃ NASZYM SZKOLNYM POETĄ !! KSIĘGA TWÓRCZOŚCI UCZNIÓW SPOTKANIA AUTORSKIE BIBLIOTEKA POLECA CIEKAWOSTKI Z CZASOPISM... ...ale to już było...2009 rok ale to już było... 2012/2013 ale to już było ... rok szkolny 2014/2015 ...ale to już było...rok 2015/2016 SUKCESY CZYTELNICZE NASZYCH UCZNIÓW

SUKCESY CZYTELNICZE NASZYCH UCZNIÓW

19 stycznia biblioteka zorganizowała Szkolny Turniej Pieknego Czytania dla klas 4-6. Cieszył się on wielkim zainteresowaniem, gdyż wzięlo w nim udział aż 52 uczniów. Najpiękniej przeczytali:

Zuzanna Pietrzak i Kamila Dulik  -  I miejsce

Katarzyna Serek, Mikołaj Szpinda i Michał Kalinowski - II miejsce

Kamil Idzi, Franciszek Gabryś, Amelia Wróbel, Julia Mikuła - III miejsce

Wyróżnienia:

• Wiktoria Kowalczyk,
  • Kacper Tomana,
  • Agnieszka Krasoń,
  • Kacper Ćwiek

Zwycięzcom wreczone zostały  dyplomy i nagrody, wszyscy zaś, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił w turnieju, otrzymali  drobne upominki za udział.

GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO  TURNIEJU ZA ROK!!

smiley    smiley   smiley   yes   smiley   smiley    smiley   smiley   smiley     smiley    smiley     smiley     smiley

8 marca 2017 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbył się WOJEWÓDZKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA,  nad którym patronat  objęli: Jacek Krupa- Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa, Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty oraz prof. dr hab. Dorota Segda Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Naszą szkołę reprezentowały:

• w kategorii klas I-II – Almira Nawrot
  • w kategorii klas II-IV – Kamila Dulik
  • w kategorii klas V-VI – Zuzanna Pietrzak

Tytuł Wicemistrza Czytania jury przyznało naszej uczennicy

Almirze Nawrot

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 29 marca 2017 r. o godz. 10.00 w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1

Wszystkim uczennicom gratulujemy

i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły !!!

smiley      smiley          smiley          yes           smiley     smiley         smiley          smiley        yes             smiley            smiley      smiley

15 marca odbył się gminny Turniej Pięknego Czytania, zorganizowany przez Powiatową

i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wieliczce. Rywalizowało ze sobą 13 szkół podstawowych oraz 4 szkoły gimnazjalne.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Mikołaj Szpinda
  • Katarzyna Serek
  • Michał Kalinowski

MIKOŁAJ SZPINDA zachwycił swym pięknym czytaniem i zdobył   tytuł VICEMISTRZA w kategorii klas 4-6, zajmując II MIEJSCE W GMINIE WIELICZKA, tym samym będzie reprezentował  naszą szkołę w powiatowym etapie Turnieju Pięknego Czytania w Grodkowicach.

Wszystkim uczniom gratulujemy

i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły,

a Mikołajowi życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym.